کد خبر: 149892 A

ابوترابی فرد:

باید پذیرفت اقتصاد ایران و بنگاه‌های کشور خیلی بر مبنای علم حرکت نکردند و اگر موضوع مصرف انرژی ارزان در کشور مطرح نبود در آن زمان باید جایگاه بنگاه‌های اقتصادی را مورد سنجش قرار می‌دادیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید پذیرفت تولید منهای تجارت محکوم به مرگ است البته تجارت نیز باید در خدمت تولید باشد و بتواند بازارهای هدف ایجاد کند.

به گزارش ایلنا، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از محصولات جدید گروه خودروسازی بهمن افزود: انسان زمانی به آرامش واقعی خواهد رسید که بتواند به آرامش حقیقی قرآنی دست یابد باید توجه داشت برخی آرامش‌ها مقطعی است اما آرامش قرآنی باعثخواهد شد که در رویارویی با چالش‌ها همچنان آرامش انسان‌ها حفظ شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از ظرفیت علم برای رسیدن به آرامش استفاده کرد علم مهم‌ترین گوهر برای رسیدن به آرامش است اما باید آموزه‌های علمی را در حوزه رفتار انسان‌ها نمایان کرد تا جامعه به آرامش برسد.

ابوترابی‌فرد گفت: باید پذیرفت اقتصاد ایران و بنگاه‌های کشور خیلی بر مبنای علم حرکت نکردند و اگر موضوع مصرف انرژی ارزان در کشور مطرح نبود در آن زمان باید جایگاه بنگاه‌های اقتصادی را مورد سنجش قرار می‌دادیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاید بتوان گفت روزانه حدود ۷۰۰ میلیون دلار و یا به عبارتی حدود ۲۵۰ میلیارد دلار در سال از منابع انرژی کشور مصرف می‌شود و این بیانگر دو برابر عملکرد بودجه عمومی در سال ۹۱ است. این موضوع در حالی است که اقتصاد ترکیه به این نحو از منابع انرژی استفاده نمی‌کند بنابراین باید به این موضوعات توجه اساسی شود.

ابوترابی فرد گفت: باید منابع طبیعی به ارزش افزوده تبدیل شود و زمانی می‌توانیم موضوع اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم که از خام فروشی در کشور جلوگیری شود و نباید فراموش کرد براساس اقتصاد مقاومتی باید بالا‌ترین ارزش افزوده در کشور خلق شود.

وی تصریح کرد: بعد از انقلاب شکوه‌مند اسلامی توانسته‌ایم دانشمندان و نیروهای تحصیلکرده تربیت کنیم بنابراین باید از این منابع انسانی از تجربه مدیریت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم.

این عضو کمیسیون شورا‌ها در مجلس ادامه داد: اقتصاد مبتنی بر تولید باید به نحوی باشد که بالا‌ترین ظرفیت را برای صادرات و رقابت در بازارهای خارجی فراهم کند.

ابوترابی فرد گفت: باید پذیرفت تولید منهای تجارت محکوم به مرگ است البته باید تجارت در خدمت تولید باشد و بتواند بازارهای جدید برای تولیدات بیابد.

وی تصریح کرد: گروه خودروسازی بهمن کار جدیدی آغاز کرده و به مقوله تولید با ایجاد ارزش افزوده توجه می‌کند و به این شرکت توصیه می‌کنم که به فکر خلق برندهای جدید در صنعت خودرو باشند و نباید خود را محدود به استفاده از برندهای دیگران کنند.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: درعرصه اقتصادی خودرو باید به نحوی برنامه ریزی شود که بتوانیم در جهان برند مشهور معرفی کنیم بنابراین از تمامی خودروسازان می‌خواهم که تلاش کنند تا با برنامه ریزی دقیق هنر و دانش ایرانی را در جهان نمایان کنند و بتوانند ایران را دارای برندهای مشهور کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید توجه داشت دفاع مقدس یک برند ماندگار در تاریخ جنگ‌های کلاسیک است بنابراین می‌توانیم با تلاش و اتحاد به اهداف اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.

لازم به ذکر است؛ در این مراسم پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، گروسی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، زارع مدیر عامل ایران خودرو، روشنی مقدم قائم مقام سازمان گسترش، علی اصغر توفیق معاون آموزش وزارت صنعت و معدن و سروش مدیرعامل گروه خودروسازی بهمن حضور داشتند و از خودورهای جدید شرکت خودروسازی بهمن با عناوین وانت کوچک کارو، آمبولانس کاپرا، لند مارک و وانت مزدا کارا رونمایی کردند.

ابوترابی فرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر