کد خبر: 154695 A

نماینده بناب در واکنش به توقیف هفته نامه ۹ دی:

انتقاد صحیح و منصفانه همواره راه گشای مسائل است اما وقتی که نقادان با توجه به منافع شخصی و حزبی خودشان از هرگونه سنگ اندازی دریغ نمی کنند نام آنها را باید تندرو گذاشت و زمانی که این تندروها خود را دینمدار و راه خود راه اصلی اسلام می دانند مسئله بسیار خطرناک می شود.

نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقیف هفته نامه ۹ دی گفت: تندوری از سوی هرجناح و شخصی باشد باید با آن برخورد شود.

حجت الاسلام محمد باقری بنابی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص توقیف روزنامه ۹ دی اظهار کرد: هیات نظارت بر مطبوعات یک نهاد قانونی است که وظیفه نظارت بر مطبوعات و رسانه ها را برعهده د ارد و پیش از این چندین بار به این هفته نامه تذکر داده بود، اما این هفته نامه توجهی به تذکرات نداشت و طبیعتا آن را توقیف کرد.

وی در پاسخ به این سوال که علت توقیف ۹ دی چه بوده است، اظهار کرد: با توجه به تخلفات عدیده و پی در پی این هفته نامه باید پیش از این باید توقیف می شد و هر رسانه ای که بدون در نظر گرفتن منافع ملی سعی در ایجاد مانع بر سر راه دولت و نظام داشته باشد باید توقیف شود و در خصوص ۹ دی نیز شاید تنها راه باقی مانده پس از آن همه تذکر، توقیف بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه انتقاد منصفانه حق مسلم هر رسانه ای است، ابراز کرد: ‌ علی رغم اینکه چند روز پیش مقام معظم رهبری بر حفظ وحدت کلمه تاکید کرده بودند، متاسفانه این هفته نامه انسجام ملی و وحدت کلمه را خدشه دار می کرد.

نماینده مردم بناب افزود: همانطور که روزنامه های آسمان و بهار تخلف کردند و توقیف شدند ۹ دی نیز تخلف کرد و بارها تخلفاتش را تکرار کرد و اقدام هیات نظارت بر مطبوعات قانونی است.

وی خطاب به مسئولان این هفته نامه گفت: ‌ تمکین به قانون مهمترین وظیفه مسئولان ۹ دی است و اگر می خواهیم به اهداف نظام دست یابیم باید به قانون تمکین کنیم.

حجت الاسلام باقری با اشاره به اقدامات افراطیون در چند ماه گذشته در مخالفت با دولت گفت: ‌ انتقاد صحیح و منصفانه همواره راه گشای مسائل است، اما وقتی که نقادان با توجه به منافع شخصی و حزبی خودشان از هرگونه سنگ اندازی دریغ نمی کنند نام آنها را باید تندرو گذاشت و زمانی که این تندروها خود را دینمدار و راه خود راه اصلی اسلام می دانند مسئله بسیار خطرناک می شود.

وی افزود: تفاوت نمی کند این تندروی از سوی چه جناح و شخصی صورت گیرد چه اصلاح طلب باشند و چه اصولاگرا و اگر چنین باشد و منافع ملی را زیر سئوال ببرد باید با او برخورد کرد.

باقری هفته نامه 9 دی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر