کد خبر: 160550 A

کارخانه‌ای در گفتگو با ایلنا:

آمریکا پا را فرا‌تر از حد قانونی خود به عنوان یک عضو سازمان ملل گذاشته و برای کشورهای دیگر تعیین تکلیف می‌کند بنابراین ما باید با قدرت در مقابل زیاده خواهی آمریکا در تمام زمینه‌ها بایستیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا پا را فرا‌تر از حد قانونی خود به عنوان یک عضو سازمان ملل گذاشته و برای کشورهای دیگر تعیین تکلیف می‌کند، بنابراین ما باید با قدرت در مقابل زیاده خواهی آمریکا در تمام زمینه‌ها بایستیم.

ابراهیم کارخانه‌ای در گفتگو باخبرنگار ایلنا در خصوص عدم صدور روادید برای نماینده ایران در سازمان ملل متحد با بیان اینکه در این ماجرا اصلا مسئله شخص مطرح نیست، تاکید کرد: مسئله این است که سازمان ملل یک ارگان و سازمانی نیست که زیر نظر آمریکا اداره شود که در این میان آمریکا تعیین کند که نماینده شما چه کسی باشد و چه کسی نباشد، لذا این مسئله می‌تواند در مورد کشورهای دیگر نیز اتفاق بیافتد.

نماینده مردم همدان این اقدام آمریکا را دخالت در امور سازمان ملل عنوان کرد و گفت: آمریکا در واقع عضوی از سازمان ملل است و تنها تفاوتی که با دیگر اعضای این سازمان دارد این است که محل این سازمان در نیویورک تعیین شده است ولی این دلیلی بر محق بودن آمریکا در دخالت بیشتری در امور داخلی این سازمان به عنوان یک عضو نیست و این خلاف آیین نامه‌های سازمان ملل و فلسفه وجودی آن سازمان است، لذا هر کشوری اختیار دارد که هر فردی را که مناسب می‌داند به عنوان نماینده خود به سازمان ملل معرفی کند.

کارخانه‌ای این اقدام آمریکا را دست آویزی برای دخالت در امور داخلی کشور‌ها دانست و با اشاره به شیوه برخورد آمریکا در رابطه با مسئله هسته‌ای ایران افزود: سلطه‌گری آمریکا در تمام زمینه‌ها نمایان است.

وی همچنین تاکید کرد: آمریکا پا را فرا‌تر از حد قانونی خود به عنوان یک عضو سازمان ملل گذاشته و برای کشورهای دیگر تعیین تکلیف می‌کند بنابراین ما باید با قدرت در مقابل زیاده خواهی آمریکا در تمام زمینه‌ها بایستیم.

نماینده مردم همدان در پاسخ به سئوالی در خصوص تاثیر این جریان در روند مذاکرات هسته‌ای ایران با بیان اینکه این اتفاق ارتباطی به روند مذاکرات ندارد, یادآور شد: البته آنچه که برای ما مهم است توافق نهایی نیست، بلکه آنچه که اهمیت دارد این است که ما بتوانیم از حقوق مسلم هسته‌ای خود دفاع کنیم و در برابر زیاده خواهی امریکا و اروپا یک قدم عقب نشینی نکنیم.

ایران حقوق سازمان ملل سازمان ملل متحد عقب نشینی فلسفه مجلس شورای اسلامی مذاکرات هسته ای ایران هسته ای اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر