کد خبر: 161199 A

شهریاری در تذکری شفاهی:

متاسفانه نسل کشی و قوم کشی در این استان سالهاست که اتفاق می‌افتد و ما از دولت انتظار داریم که امنیت تمام اقوام و مذاهب را حفظ کند و اگر دولت این توان را ندارد این کار را به دست مردم بسپارد.

نماینده مردم زاهدان گفت: چرا وقتی ما از نیروهای تکفیری و وهابی انتقاد می‌کنیم، برخی اصرار دارند که این موضوع را با اهل سنت ارتباط دهند. در استان سیستان و بلوچستان نه شیعه و نه سنی هیچ ارتباطی با این گروه‌ها ندارند. ما تقاضا داریم که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در سفر به استان سیستان و بلوچستان این موضوع را بررسی کرده و گزارش آن را به ما ارائه دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسینعلی شهریاری در نشست علنی امروز مجلس شورای در تذکری شفاهی ضمن تسلیت شهادت معلم شهید نوروزی و سرباز شهید خندان که در روز اول سفر رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان از سوی نیروهای تکفیری به شهادت رسیدند، گفت: مردم این استان سال‌هاست که به دست نیروهای تکفیری و وهابی در این استان به شهادت می‌رسند، باید مشخص شود که این افراد در کدام حوزه‌های علمیه درس خوانده‌اند و اساتید آن‌ها چه کسانی بودند که این تفکر را به آن‌ها القا کردند. متاسفانه نسل کشی و قوم کشی در این استان سال‌هاست که اتفاق می‌افتد و ما از دولت انتظار داریم که امنیت تمام اقوام و مذاهب را حفظ کند و اگر دولت این توان را ندارد این کار را به دست مردم بسپارد.

نماینده مردم زاهدان در ادامه اظهار داشت: ما وقتی از نیروهای تکفیری و وهابی انتقاد می‌کنیم چرا برخی اصرار دارند که این موضوع را با اهل سنت ارتباط دهند در استان سیستان و بلوچستان نه شیعه و نه سنی هیچ ارتباطی با این گروه‌ها ندارند ما تقاضا داریم که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در سفر به استان سیستان و بلوچستان این موضوع را بررسی کرده و گزارش آن را به ما ارائه دهد.

ابوترابی فرد که ریاست جلسه علنی را به عهده داشت در ادامه سخنان نماینده زاهدان، گفت: ما نیز شهادت این دو نیروی متعهد در استان سیستان و بلوچستان را تسلیت می‌گوییم دغدغه آحاد شیعه و اهل سنت کشور به ویژه در استان سیستان و بلوچستان حراست از مرزبانان غیور مان در برابر کسانی است که که با تفکر الحادی و تکفیری در جهت خلق اختلافات میان امت اسلام تلاش می‌کنند و این حرکت در راستای منافع نامشروع غرب و استکبار جهانی است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همیشه پیشوایان امت اسلام و علمای صالح تشیع بر وحدت امت اسلام تاکید کردند ما از مسئولین ذیربط و دستگاه‌های اطلاعاتی می‌خواهیم به طور جدی این موضوع را پیگیری کنند. همچنین از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درخواست می‌شود که این موضوع را به طور جدی برای روشن شدن عوامل موثر پیگیری کنند.

استان سیستان و بلوچستان استکبار جهانی جلسه علنی حوزه های علمیه دولت رئیس مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای معلم امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر