کد خبر: 161235 A

شوشتری در نطق میان دستور تأکید کرد:

باید به یاد داشته باشیم که مردم در انتخابات ریاست جمهوری گذشته از بین گفتمان‌های فکری مطروحه گفتمان اعتدال را به عنوان گفتمانی مندرج در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای ۴ سال آتی اداره امور کشور انتخاب کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نطق میان دستور گفت: مجلس باید از دیپلمات‌های ارشد کشورمان و تیم مذاکره کننده در مصاف نبرد نرم حمایت کند.

به گزارش ایلنا، هادی شوشتری، در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان ‌دستور خود ضمن تبریک به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، این روز را به تمامی زنان کشور تبریک گفت.

نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی، افزود: این روز‌ها در خصوص مناسبات مجلس و دولت مباحثمختلفی مطرح می‌شود که در یک ارزیابی کلی برای تنظیم این روابط گزینه‌های مختلفی وجود دارد، اما با بررسی در فصول چهارده‌گانه و اصول یکصد و ۷۷ گانه قانون اساسی گزینه و مدل بهینه از میان تمام گزینه‌ها در راستای تعامل موثر باید برگزیده شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: تحلیل محتوای فرمایشات امام خمینی و مقام معظم رهبری در دیدار‌ها با نمایندگان ادوار گوناگون تاریخ و پیام‌های هر دو بزرگوار به مناسبت آیین افتتاح و اختتام مجالس شورای اسلامی پژوهشگر را به مدل و گزینه تعامل موثر و رویکرد مشترک دو قوه مجریه و مقننه در حل مسائل و چالش‌های پیش رو می‌رساند.

شوشتری ادامه داد: باید به یاد داشته باشیم که مردم در انتخابات ریاست جمهوری گذشته از بین گفتمان‌های فکری مطروحه گفتمان اعتدال را به عنوان گفتمانی مندرج در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای ۴ سال آتی اداره امور کشور انتخاب کردند.

وی یادآور شد: مجلس باید با تعامل با دولت امکان فعالیت درست را برای دولت روحانی فراهم کند.

شوشتری با تاکید بر اینکه وظیفه شرعی و قانونی همه ما این است که به دولت و رئیس‌جمهور کمک کنیم، گفت: مذاکرات هسته‌ای در تاریخ دیپلماسی کشور پیچیده بوده و از جنس تبیین سیاست‌های دفاعی و امنیتی کشور است.

وی ادامه داد: تیم مذاکره‌کننده ایران اسلامی قطعا اقدامات خود را با نهادهای بالادستی نامبرده در قانون اساسی هماهنگ می‌کند. مجلس باید از دیپلمات‌ها و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای حمایت کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: مجلس باید با پشتوانه ولایت فقیه از دیپلمات‌های ارشد کشورمان و تیم مذاکره کننده در مصاف نبرد نرم حمایت کند.

وی با انتقاد از طرح شتابزده برخی دیدگاه‌ها در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران گفت: با فرض اینکه این دیدگاه‌ها با حسن نیت مطرح می‌شود باز هم به فرآیند تامین منافع ملی ضربه می‌زند. جای اینگونه انتقاد‌ها در تریبون عمومی نیست.

شوشتری ادامه داد: طرح شتابزده برخی دیدگاه‌ها با فرض اینکه با حسن نیت هم همراه باشد به فرآیند تامین امنیت ملی ضربه می‌زند. جای اینگونه انتقاد‌ها در تریبون عمومی نیست.

وی همچنین با اشاره به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: در فاز اول، ‌ دولت رقمی معادل ۱۳۰ هزار میلیارد تومان پول نقد بین مردم توزیع کرده که این بیشتر از کل بودجه عمرانی کشور است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه کسانی که می‌توانند از دریافت یارانه‌ها انصراف دهند باید انصراف خود را برای اصلاح وضعیت اقتصادی کشور انجام دهند، گفت: چرا که اگرچه اجرای هدفمندی یارانه‌ها یک اقدام اساسی است اما اجرای نادرست آن توسط دولت قبل تولید و اشتغال را به شدت آسیب‌پذیر کرده است.

اجرای فاز دوم هدفمندی اجرای هدفمندی یارانه ها امنیت ملی انتخابات ریاست جمهوری پول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نماینده مردم هسته ای یارانه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر