کد خبر: 162156 A

منظری توکلی در نطق پیش از دستور:

ما نیازمند مدیران جهادی برای تحقق مدیریت جهادی هستیم و در این شرایط تغییر مدیرانی که در جبهه‌های حق علیه باطل با جانبازی و ایثارگری و در زمان کنونی با مدیریت کارآمد اثبات کردند، جهادگران همیشگی هستند اگر این مدیریت صرفا با نگاه سیاسی همراه باشند جفا بر اعتدال و تدبیر و امید را فراهم می‌کند.

نماینده مردم کرمان درباره مشکلات حوزه انتخابیه خود از بانک‌ها خواست با حذف قوانین دست و پا گیر زمینه ارائه تسهیلات به جوانان را فراهم کرده و دولت نیز راه اشتغال جوانان را فراهم سازد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا منظری توکلی نماینده کرمان، بافت و راور در مجلس در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز چهارشنبه ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا سالروز تاسیس سپاه انقلاب اسلامی و گرامی‌داشت روز معلم به بیانات مقام معظم رهبری در راستای سپاه اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری گفتند اگر سپاه نبود مملکت هم نبود و به حق این صحبت ایشان بسیار ارزشمند است.

نماینده مردم کرمان در ادامه افزود: به عنوان یک بسیجی و در راستای انجام رسالت خطیر نمایندگی اذعان می‌دارم که آمریکا و کشورهای ۱ + ۵ بدانند ما به هیچ وجه از حقوق هسته‌ای خود کوتاه نمی‌آییم و همه تاسیسات هسته‌ایمان که محصول خون پاک شهیدان دانشمند هسته‌ای این مملکت است باید به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

توکلی تاکید کرد: در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری در مذاکرات باید حفظ استقلال میهن اسلامی و رفع کامل تحریم‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

وی همچنین گفت: این دولت‌ها که در این جایگاه قرار می‌گیرند مردم عراق، فلسطین، بحرین، یمن و پدیده‌هایی هم چون زندان گوانتانامو، هشدار به سوزاندن پیروان فرقه داودیه، سکوت در مقابل نسل کشی مسلمانان میانمار را در پرونده حقوق بشریشان دارند.

توکلی در ادامه با بیان اینکه آمریکا با حمایت از تروریست‌های گورکن و جگر خوار موجب شد که پدیده شوم تروریسم در دنیا تقویت شود، اظهار داشت: امروزه دنیا می‌داند که آمریکا و هم پیمانانش در سوریه شکست خورده‌اند و مردم این کشور در موعد مقرر انتخابات ریاست جمهوری را برگزار خواهند کرد و آنان مجبورند که به رای سوریه تمکین کنند.

نماینده مردم کرمان با اشاره به نام گذاری سال جدید گفت: با تکیه بر شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باید توان داخلی در اقتصاد ترویج سبک زندگی اسلام و عدم تجمل گرایی باید نهادینه شده و به گفتمان رایج تبدیل شود.

توکلی هدفمندی یارانه را مورد توجه قرار داد و افزود: این هدفمندی یک عزم ملی است و باید دولت، مجلس و مردم در اجرای این پروژه مهم تلاش کنند و دولت نیز باید به گونه‌ای با مردم رفتار کند که حداقل اثرات گرانی و تورم در معیشت مردم به ویژه اقشار پایین جامعه احساس نشود.

وی با اشاره به بحثفرهنگ تصریح کرد: امروزه فرهنگ وحدت باید حول محور ولایت ایجاد شود، زیرا با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مداحان اهل بیت که گفتند امروزه اختلافات مذهبی در میان مسلمانان به یک وسیله و برگه‌ای در دست دشمنان ما تبدیل شده همین شمشیر در دست دشمنان ما اختلافات مذهبی را به وجود می‌آورد، مخالفت‌های اعتقادی، کینه‌ها را فراهم می‌سازد و این یکی از پارامترهایی است که دشمنان ما از آن بیشترین بهره را می‌برند.

توکلی افزود: ما نیازمند مدیران جهادی برای تحقق مدیریت جهادی هستیم و در این شرایط تغییر مدیرانی که در جبهه‌های حق علیه باطل با جانبازی و ایثارگری و در زمان کنونی با مدیریت کارآمد اثبات کردند، جهادگران همیشگی هستند اگر این مدیریت صرفا با نگاه سیاسی همراه باشند جفا بر اعتدال و تدبیر و امید را فراهم می‌کند.

وی با درخواست از دولت برای ایجاد زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: از وزیر راه خواهانم تا نسبت به تکمیل راه‌های مواصلاتی شهر‌ها و روستاهای توابع حوزه انتخابیه خود اقدام لازم را به عمل آورم.

توکلی درباره مشکلات حوزه انتخابیه خود از بانک‌ها خواست با حذف قوانین دست و پا گیر زمینه ارائه تسهیلات به جوانان را فراهم کرده و دولت نیز راه اشتغال جوانان را فراهم سازد.

این نماینده مجلس درباره تکمیل پروژه آبرسانی در شهرهای کوچک، تکمیل بیمارستان‌ها، کمک به عشایر، و رسیدگی به مشکلات معادن، جبران خسارت سیل ویرانگر و تکمیل طرح‌های صنعتی در حوزه انتخابیه خود مطالباتی مطرح کرد.

اقتصاد مقاومتی انتخابات ریاست جمهوری جامعه دولت سبک زندگی عراق مداحان هدفمندی یارانه هسته ای یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر