کد خبر: 162458 A

هفته آینده انجام می‌شود؛

یکی از موضوعات درباره سقوط هواپیمای جت فالکون این است که نباید به این هواپیما اجازه داده می‌شد تا در شب پرواز کند و نکته دیگر این بوده که هواپیما جعبه سیاه نداشته است.

رئیس کمیته حمل و نقل مجلس درباره سقوط هواپیمای جت فالکون در سواحل جزیره کیش گفت: هفته آینده گروهی متشکل از برخی اعضای کمیسیون عمران مجلس و کار‌شناسان برای بررسی‌های بیشتر درباره علل سقوط هواپیمای جت فالکون به جزیره کیش اعزام می‌شوند.

به گزارش ایلنا، احمد جباری رئیس کمیته حمل و نقل مجلس با اعلام این خبر افزود: کمیته حمل و نقل مجلس در حال بررسی علل سقوط هواپیمای جت فالکون در سواحل جزیره کیش است و در این رابطه بررسی‌های کار‌شناسی با حضور آخوندی وزیر راه و شهرسازی و جهانگیریان رئیس سازمان هواپیمایی در کمیسیون عمران مجلس انجام شده است.

نماینده مردم بندرلنگه، بستک، کیش و پارسیان در مجلس اضافه کرد: البته اعضای کمیسیون عمران مجلس از پاسخ‌های وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی درباره سقوط هواپیما جت فالکون قانع نشده‌اند و مقرر شده در این زمینه بررسی‌های کار‌شناسی بیشتری انجام گیرد.

این نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس نهم تصریح کرد: هفته آینده گروهی متشکل از برخی اعضای کمیسیون عمران مجلس، مسئولان و کار‌شناسان وزارت راه و شهرسازی، رئیس سازمان هواپیمایی، رئیس کمیته حمل و نقل مجلس و کار‌شناسان دریایی و هواپیمایی برای بررسی‌های بیشتر درباره علل سقوط هواپیمای جت فالکون و اقدامات انجام شده پس از سقوط این هواپیما به جزیره کیش اعزام می‌شود.

جباری خاطرنشان کرد: به نحوه رسیدگی مسئولان اجرایی در بیرون کشیدن اجساد جان باختگان این سانحه هواپیمایی اعتراض دارم و متاسفانه با وجود گذشت حدود چهل روز از زمان وقوع این حادثه و همچنین مشخص بودن محل سقوط هواپیما تاکنون جسد یکی از چهار جان باخته این حادثه پیدا نشده است، بنابراین باید سریعا تکلیف این موضوع روشن شود و به خانواده این سرنشین هواپیما جواب داده شود.

وی بیان کرد: یکی از موضوعات درباره سقوط هواپیمای جت فالکون این است که نباید به این هواپیما اجازه داده می‌شد تا در شب پرواز کند و نکته دیگر این بوده که هواپیما جعبه سیاه نداشته است.

رئیس کمیته حمل و نقل مجلس در پایان گفت: از محل وقوع این حادثه هوایی بازدید داشته‌ام و امیدوارم با بررسی‌های بیشتر ابهامات این حادثه روشن شود البته سازمان منطقه آزاد کیش تاکنون همکاری مناسبی در زمینه رسیدگی به این حادثه داشته است.

حمل و نقل خانواده سقوط هواپیما مجلس نهم نماینده مردم وزارت راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی هواپیما هرمزگان سانحه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر