کد خبر: 177455 A

ظرفیت‌های فراوان اقتصادی و تجاری ایران وجود دارد و اتحادیه می‌تواند نقش مفیدی در توسعه مراودات سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران ایفا نماید.

سفیر هلند در تهران عصر روز گذشته(دوشنبه) با دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی روابط میان دو کشور، گفت: ارتباطات دیرینه تاریخی میان ایران و هلند می‌تواند بستر مناسبی برای توسعه مراودات سیاسی و اقتصادی به ویژه روابط پارلمانی فیمابین باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش اتحادیه اروپا در توسعه مناسبات با کشورمان، خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های فراوان اقتصادی و تجاری ایران وجود دارد و اتحادیه می‌تواند نقش مفیدی در توسعه مراودات سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران ایفا نماید.

در ادامه این دیدار یوهانس دوما سفیر هلند در تهران با ابراز امیدواری از روند مثبت مذاکرات ۱ + ۵ با ایران، گفت: توافق فراگیر طرفین می‌تواند موانع توسعه روابط تجاری و اقتصادی را رفع نماید.

وی در پایان رایزنی و مشورت‌های مستمر میان مجالس دو کشور را برای ارتقای سطح مناسبات لازم دانست و افزود: رفت و آمدهای پارلمانی می‌تواند به افزایش روابط ملت‌ها و توسعه مراودات فرهنگی منجر گردد.

اتحادیه اروپا ارتقای سطح ایران جمهوری اسلامی ایران دوما سیاسی و اقتصادی علی لاریجانی مجلس شورای اسلامی هلند لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر