کد خبر: 177496 A

لاریجانی در پاسخ به اخطار طباطبایی نائینی:

پیشتر طباطبائی نائینی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۵۳ قانون اساسی گفته بود کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌های دولت در حدود اعتبارات مصوب انجام می‌شود.

رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: پرداخت بودجه ایثارگران شاغل و بازنشسته از هر سر فصلی جایز نیست

به گزارش خبرنگار ایلنا علی لاریجانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی استفساریه بند ج تبصره ۱۶ قانون بودجه سال‌جاری که درباره تحولات پرداخت هزینه‌های درمانی و بهداشتی ایثارگران شاغل و بازنشسته است در پاسخ به اخطار طباطبایی نائینی اظهارکرد: بند ج تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری بنیاد شهید را مکلف به پرداخت کلیه هزینه‌های ایثارگران شاغل، بازنشسته و خانواده آنها کرده است و براین اساس اعلام کرده که معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اعتبارات مورد نیاز را از سر جمع اعتبارات دستگاه‌های اجرایی و صندوق بازنشستگی کسر و به بنیاد شهید بدهد و در فصل دیگری در بودجه پیش بینی نشده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین ادامه داد: در استفساریه آمده است که از هر سر فصل می‌توان این پرداخت‌ها را انجام داد و این در حالی است که در اینجا اشکال قانون اساسی وجود دارد و نمی‌توان دستگاه‌هایی مانند آموزش و پرورش را که ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر از کارکنانش این شرایط را دارند، مکلف به این پرداخت‌ها کرد.

پیشتر طباطبائی نائینی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۵۳ قانون اساسی گفته بود کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌های دولت در حدود اعتبارات مصوب انجام می‌شود.

بودجه جلسه علنی خانواده دولت رئیس جمهور رئیس مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی قانون اساسی مجلس شورای اسلامی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر