کد خبر: 186943 A

توکلی: من خودم را مبرا می‌دانم و اگر اینگونه نبود دست در چنین لانه‌های زنبوری نمی‌کردم / لاریجانی: صحن مجلس جلسه محکمه نیست / نجف‌نژاد توکلی را با صدای بلند در صحن علنی به خوردن حق یتیم متهم کرد

نطق میان دستور مقداد نجف‌نژاد نماینده بابلسر در مجلس شورای اسلامی باعثایجاد درگیری لفظی بین او و احمد توکلی نماینده تهران در مجلس شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا احمد توکلی نماینده مردم تهران پس از نطق میان دستور مقداد نجف‌نژاد که در آن نطق وی را بیمار روانی خوانده بود در تذکری به موارد مطرح شده به سخنان مقداد نجف‌نژاد پاسخ داد.

احمد توکلی گفت: آقای نجف‌نژاد نسبت‌هایی به من دادند که لابد می‌توانند در دادگاه از آن دفاع کنم و در هیات نظارت نیز مدارک خود را ارائه بدهند تا تکلیف روشن شود. من خودم را مبرا می‌دانم و اگر اینگونه نبود دست در چنین لانه‌های زنبوری نمی‌کردم.

توکلی در ادامه با اشاره به اینکه من تاکنون ظلمی انجام نداده‌ام، گفت: ایشان همانطور که گفتند از بنیاد مستضعفین یک زمین گرفتند و با تشکیل یک تعاونی این زمین را تفکیک کردند و فروختند و مستضعفین از آنها شکایت کرده و دادگاه جزایی و عمومی بابلسر نیز ایشان را محکوم کرده و تصرف آن زمین را هم تصرف شخصی دانسته است.

نماینده مردم تهران افزود: در دادگاه تجدید نظر نیز قاضی تصریح کرده است که این زمین حق مردم بابلسر است و مردم این شهر می‌توانند آن را از دست این آقایان پس بگیرند و در دادگاه دوم نیز که به ابطال معامله رای داده نشده تصریح شده که این تخلف صورت گرفته است.

نماینده تهران با اشاره به اینکه در پی این اتفاقات بنیاد مستضعفان تقاضای ماده ۱۸ کرده است و این تقاضا به قوه قضاییه رفته است توضیح داد: کارشناس مستشار عالی مقام در این خصوص نظریه داده این کار تخلف بوده و لذا فروشنده به هیچ وجه راضی به واگذاری زمین در جهت منافع شخصی خود نبوده است و ثانیا با عنایت به محتویات پرونده در شهرستان بابلسر چنین موسسه‌ای وجود خارجی نداشته است.

در اینجا لاریجانی خطاب به احمد توکلی گفت: آقای توکلی اگر می‌شود این بحثرا ادامه ندهید چون ما نمی‌خواهیم در اینجا قضاوتی صورت بگیرد.

توکلی هم در جواب لاریجانی گفت: من نمی‌خواهم قضاوت کنم، قضاوت قبلا انجام شده است.
وی در ادامه با اشاره به سیر پرونده یاد شده توضیح داد: مقامات ذی‌ربط اعمال ماده ۱۸ را در این خصوص اجازه می‌دهند و دادگاهی در مازندران تشکیل می‌شود و حکم ابطال این معامله را صادر می‌کند و تخلفات را تایید می‌کند و نهایتا نیز دستور می‌دهد تمام ساختمان‌های ساخته شده قلع و قمع شوند.

توکلی در ادامه ضمن تاکید بر تفکیک و فروش غیرقانونی زمین‌های یاد شده گفت: این زمین‌ها بعد از تفکیک به یکی از بدنام‌ترین صندوق‌های اعتباری فروخته شده است و من متاسفم که این چنین کاری انجام شده چرا که مجلس باید از این افراد منزه باشد. افرادی که امکانات عمومی را به نفع منافع شخصی مصرف می‌کنند.

لاریجانی در این قسمت از صحبت‌های احمد توکلی باز هم به میان صحبت‌های نماینده تهران آمد و گفت: اگر این قضیه حکمی دارد باید در محاکم قضایی دنبال شود و لزومی ندارد که در مجلس مطرح شود.

رییس مجلس تاکید کرد: صحن مجلس جلسه محکمه نیست و این مسائل باید جای خودش رسیدگی شود.

با پایان تذکر احمد توکلی، مقداد نجف‌نژاد وی را با صدای بلند در صحن علنی به خوردن حق یتیم متهم کرد و از هیات رئیسه خواست تا به صحبت‌های احمد توکلی پاسخ دهد.

لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این درخواست نجف‌نژاد گفت: شما در نطق خود مسائلی را علیه توکلی مطرح کردید که ایشان هم به آن موضوعات پاسخ دادند و ادامه این بحثهیچ معنایی ندارد.

اصرار مقداد نجف‌نژاد برای دادن پاسخ صحبت‌های احمد توکلی باعثشد تا هیات رئیسه به او اجازه صحبت و تذکر دهند.

لاریجانی در ابتدای صحبت‌های نجف‌نژاد از او خواست که دیگر چیزی مستقیما راجع ‌به احمد توکلی نگوید.

نجف‌نژاد در پاسخ به صحبت‌های احمد توکلی گفت: ما حکم دادگاهی را ایشان می‌گویند قبول داریم اما آقای توکلی فقط نصف ماجرا را می‌گویند و به همه آن اشاره نمی‌کنند.
نماینده مردم بابلسر ادامه داد: ما بعد از اینکه قرض‌الحسنه تشکیل دادیم که هیات امنای آن پنج نفر شامل بنده، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر است که نوشتیم اعضای هیات امنای پارکینگ فلان به دلیل توجه بیشتر به مسائل فرهنگی، اجتماعی و جوانان جهت اشتغال و به ویژه ترویج امر مبارک ازدواج و دادن امکانات به هر شکل و به هر نحو اعم از مستقیم و غیرمستقیم از خود سلب و به صندوق قرض‌الحسنه بعثت بابلسر انتقال داده می‌شود که برابر ضوابط و مقررات جاری واگذار می‌نماییم بدیهی است کلیه امکانات مادی و معنوی این مجموعه به هیچ وجه شخصی نبوده و منحصرا برای توسعه موارد عام‌المنفعه استفاده می‌شود.

وی افزود: همچنین مسئولیت‌ها و اختیارات از اعضای هیات مدیره قبلی سلب و به اعضای صندوق قرض‌الحسنه تفویض می‌شود.
در اینجا مقداد نجف‌نژاد قصد داشت خطاب به احمد توکلی مسائلی را مطرح کند که با اصرار علی لاریجانی برای پایان دادن به این بحثمیکروفون وی قطع شد.

احمد توکلی اشتغال بیمار روانی صحن علنی علی لاریجانی فرماندار قوه قضاییه لاریجانی بابلسر نجف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر