کد خبر: 187021 A

عالی در تذکر شفاهی:

آیا می‌دانید که طی ۴۸ ساعت گذشته چه بر سر مردم سیستان و بلوچستان آمده است؟ در پایتخت وزش بادی می‌آید و چه غوغایی برپا می‌کند، در حالی که طوفانی با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت، ‌ شعاع دید کمتر از ۵۰ متر و میزان آلایندگی حدود ۱۵۰۰ میکروگرم بر مترمکعب در سیستان و بلوچستان در حال وقوع است.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی دلیل اصلی وقوع ریزگردها در سیستان و بلوچستان را دریاچه هامون عنوان کرد و گفت: با این حال چرا هامون فراموش شده است.

به گزارش ایلنا، حلیمه عالی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خواستار رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه و در تمام زمینه‌های مادی و معنوی شد.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور و سایر مسئولان اجرایی کشور گفت: آیا می‌دانید که طی ۴۸ ساعت گذشته چه بر سر مردم سیستان و بلوچستان آمده است؟ در پایتخت وزش بادی می‌آید و چه غوغایی برپا می‌کند، در حالی که طوفانی با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت، ‌ شعاع دید کمتر از ۵۰ متر و میزان آلایندگی حدود ۱۵۰۰ میکروگرم بر مترمکعب در سیستان و بلوچستان در حال وقوع است.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل خرابی سیستم هواشناسی میزان واقعی درجه حرارت و اخذ سایر اطلاعات صحیح امکانپذیر نیست.

این نماینده مردم در خانه ملت خطاب به دولتمردان گفت: آیا کمر خدمت بسته‌اید که سیستان و بلوچستان خالی از سکنه شود؟، با توجه به اینکه روزهای بحرانی منطقه در سال گذشته حدود ۱۵۰ روز بوده خواستار برقراری حق بدی آب و هوا، حق ریزگردها و نوار مرزی به کارکنان دولت هستم.

عالی افزود: مهمتر از همه اینکه چرا طبق استانداردهای زیست‌محیطی ادارات در روزهای بحرانی قبل از شروع ساعات اداری تعطیل نمی‌شوند تا حداقل صدمات جسمانی اهالی کمتر شود. چرا در محاسبات هزینه و با توجه به شرایط فوق ریزگردها را در نظر نمی‌گیرید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: با اشاره به اینکه منبع اصلی این ریزگردها تالاب هامون است، تصریح کرد: چرا هامون فراموش شده است؟

پایتخت تالاب خانه ملت دولت رئیس جمهور زیست محیطی سیستان و بلوچستان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مادی و معنوی مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر