کد خبر: 195853 A

آقای کوچک‌زاده قبول کرده که نگارش این متن را برعهده داشته است، من به او گفتم که این مساله را افشا خواهم کرد تا دیگر چنین مساله‌ای تکرار نشود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس از توزیع شب نامه علیه رییس‌جمهور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کمال پیرموذن در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران از توزیع شب نامه‌ای علیه رئیس جمهور خبر داد و گفت: شب نامه‌ای در روز روشن علیه رئیس جمهور پخش کردند که مجلس تاکنون در تاریخ خود چنین چیزی را ندیده است.

نماینده مردم اردبیل ادامه داد: آن‌ها برای تخریب و ایجاد فضاسازی مدرک دکترای رئیس جمهور را جعلی عنوان کرده و مدعی‌اند که رئیس جمهور در زمان نمایندگی دکترا نداشته است.

وی با تاکید براینکه هیات رئیسه باید در برابر پخش این شب نامه پاسخگو باشد، اظهار کرد: آقای کوچک‌زاده قبول کرده که نگارش این متن را برعهده داشته است من به او گفتم که این مساله را افشا خواهم کرد تا دیگر چنین مساله‌ای تکرار نشود.

وی ادامه داد: امیدوارم جلسه استیضاح نیز برگزار شود تا " سیه روی شود هر که در او غش باشد ".

نسخه‌ای از این شب‌نامه که در اختیاز ایلنا قرار گرفته است به این شرح است:

حسب مندرجات اسناد مجلس شورای اسلامی آقای حسن روحانی رئیس جمهور از دوره اول مجلس شورای اسلامی با عنوان دکتر عهده دار سمت نمایندگی بوده‌اند در حالی که مطابق مندرجات سایت مرکز تحقیقات استراتژیک(تحت مدیریت خود ایشان) وی طی سال‌های متهی به ۷۴ برای تحصیل در دوره‌های کار‌شناسی ارشد و دکترا در یکی از دانشگاه‌های انگلستان ثبت نام نموده و اکنون نیز حسب اظهارات معاون خود آقای نوبخت استاد تمام دانشگاه بوده و از آن محل حقوق دریافت می‌کنند.

در این رابطه سوالاتی به شرح زیر مطرح است که لازم است مراجع ذیربط برای روشن شدن اذهان و افکار عمومی بدان پاسخ دهند:
۱ - در فاصله سال‌های مجلس اول تا سال ۷۴ که ایشان مدرک دکترا گرفته‌اند از حقوق و امتیازات عنوان(دکتر) استفاده نموده‌اند؟ اگر بلی با چه مجوز قانونی و شرعی؟
۲ - چگونه همزمان با تحصیل در انگلستان در پست‌های خطیری مثل رئیس مجلس، دبیر شورای عالی امنیت ملی و غیره انجام وظیفه شده است؟
۳ - ایشان در هیات ممیزه کدام دانشگاه و با کدام سوابق پژوهشی موفق به کسب عنوان استاد تمام شده‌اند؟
۴ - در دوران تحصیل از بورس استفاده کرده‌اند یا با هزینه شخصی در انگلستان درس خوانده‌اند؟
اگر بورسیه بودند با شرکت در کدام آزمون و یا با کدام مجوز قانونی از بورسیه استفاده نموده‌اند؟

استیضاح حسن روحانی حقوق دبیر شورای عالی امنیت ملی رئیس جمهور رئیس مجلس رییس جمهور مجلس شورای اسلامی معاون بورسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر