کد خبر: 201919 A

جهانگیرزاده در گفت و گو با ایلنا:

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که مجموعه رفت آمدهای دیپلماتیک می‌تواند در تعدیل نگاه‌ها موثر واقع شود و تردیدی نیست که تاثیرات مثبت آن را در روند مذاکرات در آینده خواهیم دید که امید بسیاری بر بهبود و تداوم و همکاری های بعدی است.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که مجموعه رفت آمدهای دیپلماتیک می‌تواند در تعدیل نگاه‌ها موثر واقع شود و تردیدی نیست که تاثیرات مثبت آن را در روند مذاکرات در آینده خواهیم دید و امید بسیاری بر بهبود و تداوم و همکاری های بعدی است.

جواد جهانگیرزاده در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: سفر آقای ظریف به اروپا و دیدارهای او حتما تاثیر مثبتی در تداوم روابط و همکاری‌های بیشتر خواهد داشت.

نماینده ارومیه در پاسخ به این سوال که دیدارهای وزیر امور خارجه با کاترین اشتون و جانشین وی چه نقشی می‌تواند در روابط و مذاکرات هسته‌ای داشته باشد؟ بیان کرد: هرچقدر روابط و رفت و آمدهای سیاسی بیشتر باشد آثار مثبت‌تری خواهد داشت. این روابط حتما به کاهش سوء تفاهمات و افزایش همکاری‌های سیاسی کمک شایانی می‌کند.

وی ادامه داد: در موضوع پرونده هسته‌ای ایران اشکال این است که آمریکایی‌ها در مجموعه موضوع پرونده هسته‌ای ایران سعی می‌کنند بیشترین تاثیر را بگذارند و طبیعی است که کار خیلی در دست کمیساریای روابط خارجی اروپا نبوده است.

نماینده مردم ارومیه تاکید کرد: معتقدم خانم اشتون زمانی که در مجموع مذاکرات بوده سعی کرده است تا نقش مثبتی را ایفا کند و در بحثکمیساریایی روابط خارجی اروپا نیز حتما در انتقال مفاهیم و دیدگاه‌ها موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: در روابط باید به سمتی رفت که واقعا دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران توسط اتحادیه اروپا شنیده شود و این فرصت فوق العاده‌ای است.

عضو کمیسیون امنیتی مجلس در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه فکر می‌کنید مذاکرات چه تاثیری بر مجموعه نگاه اروپاییان ُ خانم اشتون و جانشینش گذاشته است ُ گفت: برای اینکه بخواهیم ببینیم مذاکرات چه تاثیری بر این روابط و نوع نگاه آنها گذاشته است فکر می‌کنم خیلی زود است. باید منتظر آثار آن شد وگرنه در یک زمان محدود نمی‌شود خیلی بر روی آثار آن فکر کرد.
جهانگیر زاده افزود: مجموعه رفت آمدها می‌تواند در تعدیل نگاه‌ها موثر واقع شود و تردیدی نیست که تاثیرات مثبت آن را در مذاکرات آینده خواهیم دید و امید بسیاری بر بهبود و تداوم و همکاری‌های بعدی است.

اتحادیه اروپا ایران جمهوری اسلامی ایران کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مذاکرات هسته ای نماینده مردم وزیر امور خارجه هسته ای رفت نگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر