کد خبر: 208905 A

ثروتی در نطق میان دستور:

از وزرای کشور وجهاد کشاورزی و معاونت برنامه ریزی تقاضا دارم به اختلافات خود در نحوه هزینه کرد ماده ۱۲ قانون تنظیم و ماده ۲۳۴ در رابطه با حوادثخشکسالی پایان داده و به داد استان های گرفتار خشکسالی در خراسان شمالی و مردم کشاورز و عشایر برسند که زندگی خود را از دست داده و توان مقابله با خشکسالی را ندارند

یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید که اثری از اجرای مفهومی به نام عدالت در قانون برنامه پنجم دیده نمی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، موسی الرضا ثروتی نماینده بجنورد گفت: سخنان نخست وزیر انگلیس خوی زورگویی و ضد انسانی آنها موجب انزجار و نفرت جهانی شده و زمینه سقوط قدرت آنها فراهم شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات همچنین در ادامه یادآور شد: برای مقابله با تحریم و رکود اقتصادی نیازمند اجرای اقتصاد مقاومتی هستیم که این اقدام با اجرای صحیح مسکن مهر، قانون جامع مسکن، رفع بروکراسی حاکم بر صندوق توسعه ملی و بانک های عامل مقدور است. رفتارهای مدیران عامل بانک ها و وزارتخانه صنعت و معدن، همچنین صندوق توسعه ملی حاکی از بی هماهنگی و بی برنامگی تیم اقتصادی دولت است که امیدوارم ریاست جمهوری به این موضوع توجه نموده و یا سهمی برای استان ها لحاظ نمایند و یا حداقل استان های کمتر توسعه یافته را مورد توجه جدی قرار دهند و طرح های اقتصادی و اشتغال را تسریع نمایند.

ثروتی افزود: یکی از مشکلات جدی جامعه عملکرد نامناسب معاونت برنامه ریزی نظارت راهبردی و معاونت منابع سرمایه انسانی است که در چارچوب قانون عمل نمی‌کنند. هر چند به به عملکرد آقای نوبخت امیدوار بودیم اما مفهومی به نام عدالت و توزیع امکانات و اعتبارات و اجرای اصل ۴۸ قانون اساسی و اجرای ماده ۱۸۰ برنامه پنجم و اجرای ماده ۲۱۵ برنامه پنجم و دیگر بندهای برنامه توسعه دیده نمی شود.

نماینده مردم بجنورد، گفت: از وزرای کشور وجهاد کشاورزی و معاونت برنامه ریزی تقاضا دارم به اختلافات خود در نحوه هزینه کرد ماده ۱۲ قانون تنظیم و ماده ۲۳۴ در رابطه با حوادثخشکسالی پایان داده و به داد استان های گرفتار خشکسالی در خراسان شمالی و مردم کشاورز و عشایر برسند که زندگی خود را از دست داده و توان مقابله با خشکسالی را ندارند و دام های خود را با قیمت نازل به فروش رسانده که کمک و یاری مسئولین را می طلبند.

اشتغال جامعه خراسان شمالی خشکسالی دولت قانون کشاورزی مشکلات معاونت برنامه ریزی نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر