کد خبر: 211603 A

جعفری در نطق میان دستور:

بیکاری متأسفانه خانواده‌ها را رنج می‌دهد. در مناطق محروم متأسفانه ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری تعطیل شده است / صندوق توسعه ملی به وظیفه ذاتی خود عمل نمی‌کند وضع بهره بالا و بروکراسی پیچیده باعثشده است این صندوق عملا به درد مردم نخورد

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شواری اسلامی گفت: از ادامه مذاکرات هسته‌ای برای احقاق حقوق ملت ایران حمایت می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جلیل جعفری در جلسه علنی امروز مجلس گفت: در وزارت آموزش و پرورش متأسفانه فضای مطلوبی برای کارمندان آموزشی مهیا نیست. حقوق دریافتی کادرآموزشی به طور متوسط ۳۰۰ هزار تومان از مدیران اجرایی مدارس کمتر است و این مسئله باید اصلاح شود. وزیر آموزش و پرورش به نوسازی و تجهیز مدارس توجه ویژه ای داشته باشد. در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با توجه به تعدد دانشگاه ها کیفیت آموزش و پژوهش مناسب نیست و لازم است وزارت علوم لایحه ای برای افزایش کیفیت تحصیل در دانشگاه ها تدوین کند، این قابل پذیرش نیست که دانشگاه های آزاد و پیام نور با افزایش بی رویه شهریه ها بدون افزایش کیفیت تحصیل، فشار اقتصادی به مردم و طبقه محروم وارد کنند.

این نماینده مجلس با حمایت از سخنرانی و مواضع رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: اظهارات سخیف نخست وزیر انگلیس را محکوم می کنم اما از ادامه مذاکرات هسته ای برای احقاق حقوق ملت ایران حمایت می کنم.

جعفری گفت: بیکاری متأسفانه خانواده‌ها را رنج می‌دهد. در مناطق محروم متأسفانه ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری تعطیل شده است که به چند دلیل آن اشاره می کنیم. بانک ها عملا تسهیلات نمی دهند و بهره بانکی بسیار بالا است. با این وضع امیدی به سرمایه گذاری در مناطق محروم نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: صندوق توسعه ملی به وظیفه ذاتی خود عمل نمی‌کند وضع بهره بالا و بروکراسی پیچیده باعثشده است این صندوق عملا به درد مردم نخورد که مجلس و دولت باید فکری برای آن بکنند.

این نماینده مجلس در ادامه انتقاد از صندوق توسعه ملی گفت: منابع داده شده به این صندوق بلوکه می شود. این صندوق کشور را تحریم کرده است و منابع مالی را در اختیار مردم قرار نمی دهد. قیمت بالا و عدم همکاری شهرک های صنعتی انگیزه ای برای سرمایه گذاری نگذاشته است. شرکت های سرمایه گذاری مانند شستا و صندوق بازنشستگی از سرمایه گذاری اجتناب می کنند.

ایجاد اشتغال بازنشستگی جلسه علنی حقوق خانواده سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی لایحه ملت ایران منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر