کد خبر: 214479 A

قادری در گفت‌وگو با ایلنا:

با اینکه اتاق تعاون برای انتخابات هیات رییسه ۳ سال فرصت دارد اما هیچ توجیهی برای تاخیر در برگزاری آن وجود ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: با اینکه اتاق تعاون برای انتخابات هیات رییسه ۳ سال فرصت دارد اما هیچ توجیهی برای تاخر در برگزاری آن وجود ندارد.
جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که انتخابات هیات مدیره اتاق تعاون دو بار است که به تاخیر می‌افتد و اینکه چقدر این تعویق‌های پی‌در‌پی را در مسیر قانون می‌دانید؟ گفت: اینکه احساس می‌شود تعویق انتخابات هیات رییسه از مسیر قانونی دور است شاید به این خاطر باشد که تعاونی‌ها هنوز اساسنامه‌شان را با تغییرات قانون تعاون تطبیق نداده‌اند که البته این خیلی دلیل قانع کننده‌ای نیست و باید انتخابات برگزار شود.

وی افزود: به هر حال اگر تاریخ اعتبار مسوولان ذی ربط یا اعضای هیات عامل تمام شود دیگر آنها جایگاه قانونی ندارند بنابراین نمی‌توانند دیگر کاری را انجام دهند و معتقد هستم که هرچه زودتر باید انتخابات برگزار شود.

نماینده مردم شیراز در ادامه بیان کرد: استعلامی هم از کمیسیون شد که تعاونی‌هایی که اساسنامه‌شان را با قانون جدید تطبیق ندادند آیا می‌توانند در انتخابات رییسه اتاق تعاون شرکت کنند یا خیر که ما پاسخ دادیم که از نظر ما توجیهی برای تاخیر در انتخابات نیست.

قادری در پاسخ به این سوال که چرا وزارت کار تعاون کار و رفاه اجتماعی نقش حاکمیتی خود را برای برگزاری این انتخابات و نظارت بر آن ایفا نمی‌کند اظهار داشت: از اینکه چرا وزارت تعاون و رفاه بر این امر نظارت نمی‌کند بی خبر هستم اما انتظارمان این است که دقیقا و در موارد این چنینی خود وزارت کار پیش‌قدم شود ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاده است.

انتخابات برنامه و بودجه مجلس قانون کار و رفاه اجتماعی نماینده مردم وزارت تعاون تعاون اتاق تاخیر توجیهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر