کد خبر: 238942 A

فولادگر:

طرح دو فوریتی اصلاح ماده ۱۸۰ آیین‌نامه داخلی مجلس تغییر ترکیب اعضای کمیسیون برای بالا بردن دقت نظر در زمان بررسی مواد و تصویب آنها را در پی خواهد داشت.

نماینده اصفهان تاکید کرد: طرح دو فوریتی اصلاح ماده ۱۸۰ آیین‌نامه داخلی مجلس تغییر ترکیب اعضای کمیسیون برای بالا بردن دقت نظر در زمان بررسی مواد و تصویب آنها را در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمیدرضا فولادگر امروز در صحن علنی مجلس در موافقت با طرح دو فوریت تغییر اعضای کمیسیون تلفیق گفت: پیشنهاداتی در خصوص ضرورت تغییر ترکیب اعضای کمیسیون تلفیق به کمیسیون تدوین آیین نامه مجلس ارسال شده بود از این رو پیشنهادات در قالب طرح دو فوریتی به مجلس ارائه شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه قبلی مجلس مبنی بر اینکه ۹ نفر از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس و ۳ نفر از هر کمیسیون تخصصی ترکیب کمیسیون تلفیق برای بررسی بودجه را تشکیل می دهند، اظهار داشت: اولین اشکالی که در این خصوص وارد می‌شود طبق ماده ۵۵ آیین نامه داخلی مجلس کمیسیون تخصصی رسیدگی به بودجه تلفیق است و با این طرحی که ارائه شده ترتیبی ایجاد می‌شود که همه نمایندگان در زمان بررسی بودجه درگیر آن شوند.

وی ادامه داد: با تصویب این طرح امکان لابی‌گری و نفوذ کمتر شده و بودجه با شفافیت و تخصص بیشتری بررسی می‌شود.

فولادگر افزود: طرح دو فوریتی اصلاح ماده ۱۸۰ آیین‌نامه داخلی مجلس تغییر ترکیب اعضای کمیسیون برای بالا بردن دقت نظر در زمان بررسی مواد و تصویب آنها را در پی خواهد داشت.

آیین نامه آیین نامه داخلی مجلس اصفهان بودجه صحن علنی مجلس کمیسیون برنامه بودجه نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای مجلس کمیسیون فوریتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر