کد خبر: 239066 A

حسین آذین در گفت‌وگو با ایلنا:

با آقای لاریجانی مکاتبه کرده‌‌ایم و منتظر نتیجه هستیم / کمیسیون اصل ۹۰ را به عنوان کمیسیون خاص تلقی کرده‌اند.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ تاکید کرد: ما نامه‌ای دسته‌جمعی به آقای لاریجانی داده‌ایم مبنی بر اینکه چرا کمیسیون اصل ۹۰ که کمیسیونی تخصصی است؛ به عنوان کمیسیون خاص تلقی شده است.

حسین آذین در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا؛ در خصوص خبری مبنی بر استعفای کمیسیون اصل ۹۰ گفت: این موضوع را استعفا تلقی نمی‌کنیم بلکه نامه‌ای دسته‌جمعی به آقای لاریجانی نوشتیم که با توجه به مصوبه آیین‌نامه داخلی مجلس که ترکیب کمیسیون تلفیق را مشخص می‌کند٬ ما را به عنوان کمیسیون تخصصی تلقی نکرده است.

نماینده مردم رفسنجان ادامه داد: در ترکیب کمیسیون تلفیق این بار هر کمیسیون تخصصی سه نفر را باید انتخاب کند این در حالی است که ۱۳ کمیسیون تخصصی در مجلس داریم اما کمیسیون اصل ۹۰ را به عنوان کمیسیون خاص تلقی کردند.

وی در خصوص نامه نوشته شده به رئیس مجلس اظهار داشت: ما در نامه یادآور شدیم که قانون این را نمی‌گوید که کمیسیون اصل ۹۰ به عنوان کمیسیون تخصصی در نظر گرفته نشود زیرا ما کمیسیون تخصصی و همچنین نظارت هستیم.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ تاکید کرد: ما نامه‌ای دسته‌جمعی به آقای لاریجانی داده‌ایم مبنی بر اینکه چرا کمیسیون اصل ۹۰ که کمیسیونی تخصصی است به عنوان کمیسیون خاص تلقی شده است. در این خصوص با آقای لاریجانی مکاتبه کرده‌‌ایم و منتظر نتیجه هستیم.

آیین نامه داخلی مجلس رئیس مجلس قانون کمیسیون اصل ۹۰ نماینده مردم جمعی نامه کمیسیون لاریجانی دسته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر