کد خبر: 241875 A

جلالی در مراسم میلاد پیامبر(ص) در مرکز پژوهش‌های مجلس

نخستین درسی که از پیامبر اکرم(ص) در بعد شخصیتی می‌آموزیم در بحثخلقیات و روحیات ماست چراکه در یک جامعه دینی انسان‌ها باید تلاش کنند تا از خوشرویی، تواضع و فروتنی برخوردار باشند.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس، گفت: وسایل رسیدن به هدف مرتب و تنظیف شده باشد و نمی‌توانیم از ابزار بد و خشونت برای اهداف خوب و هدایت استفاده کنیم.

به گزارش ایلنا، کاظم جلالی در مراسم میلاد مبارک پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) که امروز(دوشنبه ۲۲ دی ماه) در مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شد، گفت: امیدوارم خداوند به همه ما توفیق دهد تا با تاسی به زندگی پیامبر بزرگوار و سیره آن حضرت و تمسک به اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، بتوانیم زندگی بهتری را پیش روی داشته باشیم.

وی بزرگترین بعد شخصیتی پیامبر اکرم(ص) را بعد اخلاقی ایشان دانست و به این سخن از پیامبر(ص) اشاره نمود که فرمودند «من مبعوثشدم تا مکارم اخلاق را تکمیل کنم».

نماینده مردم شاهرود در مجلس، تاکید کرد: نخستین درسی که از پیامبر اکرم(ص) در بعد شخصیتی می‌آموزیم در بحثخلقیات و روحیات ماست چراکه در یک جامعه دینی انسان‌ها باید تلاش کنند تا از خوشرویی، تواضع و فروتنی برخوردار باشند.

وی بُرنده‌ترین سلاح پیامبر اکرم(ص) را اخلاق ایشان دانست و تصریح کرد: در صدر اسلام بسیاری قبل از اینکه جذب دین اسلام شوند جذب اخلاق پیامبر اکرم(ص) می‌شدند.

جلالی تاکید کرد: در عصر حاضر یکی از مشکلات این است که بدون تمسک به اخلاق می‌خواهیم پیام هدایت را برسانیم.

وی ادامه داد: افراد بدخلق و متبکر اگر بخواهند سخن از پیامبر بگویند صحبت‌هایشان بر دل نمی‌نشیند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد: امروز عده‌ای جنایتکار و آدمکش به‌نام اسلام و پیامبر، جنایت می‌کنند که همه اقدامات جنایتکارانه تروریست‌ها در تمام دنیا محکوم است.

وی خاطرنشان کرد: مگر می‌شود کسی خود را متدین بداند اما اخلاق نداشته باشد.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس، گفت: برخی مدیران فکر می‌کنند مدیریت یعنی ابهت به طوری که کسی نتواند به آنها نگاه کند در حالیکه این روند مدیریت دینی نیست بلکه مدیریتی مبتنی بر جبروت طاغوتی است.

وی مدیریت دینی و اسلامی را برخواسته از تواضع و اخلاق دانست و گفت: بر طبق آموزه‌های دینی باید مردم را به غیر زبان‌مان هدایت کنیم که در اینجا مقصود از غیر زبان، همان رفتار و اخلاق نیکوست به طوری که وقتی فردی اخلاق ما را می‌بیند، شیفته اسلام گردد.

جلالی با بیان اینکه در اسلام ایده هدف وسیله را توجیه می‌کند قبول نداریم، تصریح کرد: حتما باید وسایل رسیدن به هدف مرتب و تنظیف شده باشد و نمی‌توانیم از ابزار بد و خشونت برای اهداف خوب و هدایت استفاده کنیم.

وی با بیان روایتی از رسول اکرم(ص)، افزود: سیره پیامبر اکرم(ص) به گونه‌ای بود که در کنار خوش‌خلقی، در برابر کفار و افرادی که خشونت به دین می‌ورزیدند، صلابت خود را نشان می‌دادند و براین اساس باید بدانیم که رحمت و مغفرت را در کجا به کار ببریم و کجا صلابت خود را نشان دهیم.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس، فاصله حق و باطل را بسیار کوتاه دانست و گفت: با رفتار خوب و حل مشکل یکدیگر می‌توان جامعه آرمانی را ایجاد کرد که در این راه باید به پیامبر اکرم(ص) تمسک بجوییم.

در ادامه این نشست مهندس علی ورامینی معاون اجرایی مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی از عملکرد نه ماهه گذشته ارائه نمود.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از مدیر، کارشناس و کارمند نمونه مرکز پژوهش‌های مجلس تقدیر شد.

اخلاق بیت عصمت و طهارت پیامبر اکرم جامعه خشونت دی ماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مرکز پژوهش های مجلس معاون نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر