کد خبر: 243695 A

نماینده پارلمان و عضو کمیسیون بهداشت و امور اجتماعی کره جنوبی با رئیس کمیسیون اجتماعی و نیز نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده پارلمان و عضو کمیسیون بهداشت و امور اجتماعی کره جنوبی دیروز با رئیس کمیسیون اجتماعی و نیز نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه روابط خوب و دوستانه میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و کره‌جنوبی گفت: با توجه به سابقه روابط طولانی دوستانه و افزایش همکاری‌های ایران و کره جنوبی در سال‌های اخیر، گفت‌وگوی مقامات پارلمانی دو کشور می‌تواند در تسریع و تسهیل مناسبات فیمابین نقش مهمی بازی کند.

وی در ادامه این دیدار، با اشاره به توفیقات و دستاوردهای کشورمان در حوزه سلامت، بیمه و حمایت از معلولان گفت: مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون اجتماعی مجلس از انتقال متقابل تجربیات میان ایران و کره جنوبی در حوزه‌های مختلف استقبال می‌کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: با توجه به فعالیت گسترده و موثر بخش خصوصی در کره جنوبی در زمینه‌های مختلف از جمله اشتغال و استخدام، ‌ رایزنی‌ و گفت‌وگوی مقامات پارلمانی و دولتی دو کشور در خصوص سازوکار فعالیت‌های بخش خصوصی نیز می‌تواند از جمله عرصه‌های همکاری دو کشور در آینده باشد.

یانگ ایک کیم، نماینده پارلمان و عضو کمیسیون بهداشت و امور اجتماعی کره جنوبی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر هیاتی از مجلس و دولت این کشور به ایران گفت: مجلس جمهوری کره از گسترش رایزنی‌های خود با نمایندگان ایران در حوزه‌های تخصصی مربوط به درمان و سلامت و سایر حوزه‌های مورد علاقه طرفین استقبال می‌کند.

در پایان این دیدار سایر اعضای هیات پارلمانی جمهوری کره ضمن طرح سوالات خود از رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درخصوص مسائل مربوط به حوزه سلامت، کار و رفاه اجتماعی، با عبدالرضا عزیزی گفت‌وگو و مذاکره کردند.

نماینده پارلمان کره جنوبی همچنین ظهر امروز با رستمیان، نائب رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

رستمیان در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه مثبت مناسبات ایران و کره جنوبی، نسبت به توسعه و گسترش روابط به ویژه در بعد پارلمانی تأکید کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه دستیابی به اهداف مطلوب در حوزه بهداشت و سلامت از مسائل مهم همه جوامع انسانی است، گفت: ارتباطات بیشتر میان دو کشور و تبادل تجارب و اطلاعات در این حوزه مهم، می‌تواند ضمن ارتقای سطح همکاری‌های فی مابین، به ارتقای سطح بهداشت و سلامت دو کشور کمک کند.

وی در همین زمینه ارتباطات میان کمیسیون‌های بهداشت مجالس دو کشور را بسیار مهم خواند.

نائب رییس کمیسیون بهداشت در ادامه به تشریح دستاوردها و پیشرفت‌های کشورمان در این حوزه پرداخت.

پزشکیان، از اعضای کمیسیون بهداشت نیز در ادامه این دیدار ضمن تشریح طرح تحول نظام سلامت در ایران گفت: با تلاش‌های صورت‌گرفته منابع، ساختار، سطح بندی و پوشش همگانی بیمه مورد بررسی دقیق قانونی قرارگرفته و اکنون آماده‌ اجراست.

همچنین ندیمی، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی، در این دیدار ضمن اشاره به این موضوع که بهداشت از موضوعات اصلی، اساسی و ملی هر جامعه‌ای است، به تشریح برخی از تجربیات جمهوری اسلامی در این حوزه پرداخت و گفت: امروز حوزه سلامت برای ما مساله‌ اساسی در جهت کاهش هزینه خانوار و از طرف دیگر ارتقای کیفی نیروی انسانی در کشور محسوب می‌شود.

در ادامه این دیدار، نماینده پارلمان و عضو کمیسیون بهداشت کره جنوبی رفت و آمدهای پارلمانی را از ابزار مهم توسعه و گسترش روابط دو کشور دانست و گفت: امیدواریم تبادل هیات‌ها میان دو کشور زمینه‌ انتقال تجربیات در زمینه سلامت را تسهیل سازد.

اشتغال ایران بخش خصوصی پوشش درمان سلامت کار و رفاه اجتماعی کره جنوبی کمیسیون بهداشت معلولان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر