کد خبر: 246582 A

در جلسه کمیسیون امنیت‌ملی صورت گرفت؛

در این نشست اعضای کمیسیون نسبت به نحوه دعوت، برنامه‌های هیأت آْلمانی، اظهارنظرهای مداخله‌جویانه، عدم برخورد دستگاه دیپلماسی با اظهارات مذکور و سکوت وزارت خارجه به شدت اعتراض کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: در نشست امروز اظهارات و اقدامات مداخله‌جویانه نایب رئیس مجلس آلمان در سفر به تهران، مورد رسیدگی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، سیدحسین نقوی حسینی‌ در تشریح نشست امروز کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: در نشست امروز موضوع سفر هیأت آْلمانی به ایران و عدم رعایت رفتارهای دیپلماتیک و اظهار نظر مداخله جویانه رئیس این هیأت، مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این نشست اعضای کمیسیون نسبت به نحوه دعوت، برنامه‌های هیأت آْلمانی، اظهارنظرهای مداخله‌جویانه، عدم برخورد دستگاه دیپلماسی با اظهارات مذکور و سکوت وزارت خارجه به شدت اعتراض کردند.

وی تصریح کرد: همچنین اعتراض به وزارت خارجه به علت عدم ارائه گزارش کامل و دقیق از اعضای هیأت به مجلس و درخواست وزارت خارجه مبنی بر ملاقات با افراد غیرمسئول به طور جدی مطرح شد.

نقوی حسینی گفت: در این نشست مقرر شد تا مشروح مذاکرات و ملاقات‌های صورت گرفته از وزارت خارجه درخواست شود تا در جلسه هفته آینده کمیسیون، با حضور نمایندگانی از وزارت خارجه و اطلاعات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، ادامه داد: در ادامه جلسه شرایط آموزش و پرورش و ضرورت توجه جدی به فرهنگیان کشور و اصلاح شرایط فعلی و رفع تبعیض بین فرهنگیان و سایر کارکنان دولت مورد بحثو بررسی قرار گرفت و در نهایت مقرر شد که سخنگوی کمیسیون امنیت گزارشی را از وضعیت آموزش و پرورش و فرهنگیان به کمیسیون ارائه کند.

آلمان آموزش و پرورش ایران دولت رئیس مجلس کمیسیون امنیت ملی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نماینده مردم وزارت خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر