کد خبر: 104378 A

نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت:

۲۰ هزار و ۷۰۰ زائر از استان‌های تهران، البرز، همدان، قزوین، قم، سمنان و لرستان از فرودگاه مهر آباد به حج تمتع اعزام می‌شوند / آخرین گروه زائران خانه خدا ۱۷ مهر اعزام و نخستین گروه برگشت حجاج از عربستان ۲۸ مهر وارد فرودگاه مهرآباد می‌شوند.

ایلنا: نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت، گفت: ۱۸ ارگان وسازمان دولتی در مراسم حج تمتع امسال به حجاج خدمات ارائه می‌دهند.

به گزارش ایلنا، نخستین گروه زائران حج تمتع ۹۲ بامداد امروز از فرودگاه مهرآباد عازم مدینه منوره شد. حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت، زائران ایرانی را سفیران تشیع و انقلاب اسلامی خواند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت، زائران ایرانی را سفیران تشیع و انقلاب اسلامی خواند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در مراسم بدرقه نخستین گروه زایران بیت الله الحرام ابراز امیدواری کرد: حج امسال نیز مانند سال‌های گذشته با هماهنگی عربستان در کمال آرامش برگزار شود.

وی با بیان اینکه ۱۸ ارگان وسازمان دولتی در مراسم حج تمتع امسال به حجاج خدمات ارائه می‌دهند، گفت: تقوی، صبر و حسن خلق ویژگی هایی است که حجاج به رعایت آنها توصیه شده اند.

سعید اوحدی معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت نیز در مراسم گفت: ستادهای عملیات حج در مکه و مدینه آمادگی کامل خود را برای پذیرایی از حجاج اعلام کرده اند.

وی ضمن اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب افزود: در این سفر افراد مختلف با فرهنگ های گوناگون حضور پیدا می کنند. لازمه برگزاری یک حج واقعی، رفتار برادرانه و محبت آمیز با سایر مسلمانان است.

رئیس سازمان حج و زیارت بیان داشت: زائران حج تمتع، با زبان و عمل شان چهره واقعی نظام را به جهانیان نشان دهند.

اوحدی ضمن تشکر از کلیه دستگاه های همکار در اجرای عملیات حج ابراز امیدواری کرد: تلاش می کنیم تا حج امسال، حجی ابراهیمی در شأن زائر جمهوری اسلامی باشد.

شیرازی مدیرکل فرودگاه مهرآباد نیز در حاشیه این مراسم گفت: ۲۰ هزار و ۷۰۰ زائر از استان‌های تهران، البرز، همدان، قزوین، قم، سمنان و لرستان از فرودگاه مهر آباد به حج تمتع اعزام می‌شوند.

وی افزود: ۲۷ پرواز را شرکت ایران ایر، ۲۳ پرواز را شرکت ماهان و ۱۷ پرواز را هواپیمایی سعودی از فرودگاه مهرآباد انجام می‌دهند.

شیرازی اضافه کرد: آخرین گروه زائران خانه خدا ۱۷ مهر اعزام و نخستین گروه برگشت حجاج از عربستان ۲۸ مهر وارد فرودگاه مهرآباد می‌شوند.

رسولی نژاد مدیرکل شرکت فرودگاه‌های کشور نیز گفت: زائران حج تمتع امسال از ۱۷ فرودگاه به عربستان اعزام می‌شوند. وی افزود: برای حج عمره فرودگاهها همدان، اراک و زنجان نیز افزوده می‌شود.

رسولی نژاد اضافه کرد: تلاش کرده ایم فضای دلنشین و معنوی در فرودگاه‌ها کشور برای زائران بیت الله الحرام ایجاد کنیم.

سرهنگ مهری فرمانده پلیس فرودگاههای کشور نیز در اولویت پلیس را اعزام راحت‌تر زائران به حج بیان و اضافه کرد: بیشترین امکانات و نیروها را برای تسهیل تشریفات اعزام حجاج به کار گرفته ایم.

وی از زائران حج تمتع امسال خواست با توجه به قوانین عربستان از همراه داشتن مواد غیرمجاز، خودداری کنند.

ایران حج تمتع رهبر معظم انقلاب عربستان فرودگاه قم نماینده ولی فقیه ولی فقیه سمنان همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر