کد خبر: 109942 A

عضو هیات مدیره انجمن صنفی دفا‌تر سفر و گردشگری استان تهران:

هفته گردشگری، فرصتی برای دولتمردان و دست‌اندرکاران و مردم است که به آن‌ها یادآوری کند جهانگردی، قسمتی از زندگی مردم است و باید به آن توجه خاصی داشت و ابزار‌ها و زیرساخت‌های آن را باید فراهم کرد.

ایلنا: عضو هیات مدیره انجمن صنفی دفا‌تر سفر و گردشگری استان تهران با تاکید بر ضرورت ایحاد تعاملات صحیح با کشورهای مختلف جهان برای تبادل گردشگران گفت: باید با ایجاد ارتباط صحیح با سایر کشور‌ها، درهای کشور را به روی توریست‌ها باز کنیم تا با رفت‌ و آمد دو جانبه گردشگران بتوانیم صلح و آرامش و امنیت را بیش‌از پیش در کشور برقرار سازیم.

به گزارش ایلنا، " فرامرز سعیدی "، کار‌شناس جهانگردی در حاشیه نمایشگاه هفته گردشگری در برج میلاد گفت: در دنیا مرسوم است که روز یا هفته‌ای را برای بزرگداشت و یادآوری و زنده نگه داشتن ایام یا موضوع یا تفکر خاصی انتخاب می‌کنند. روز جهانی جهانگردی هم روزی برای بزرگداشت این حرکت بزرگ جهانی است و یادآوری این موضوع که سفر و گردشگری، قسمتی از زندگی انسان‌هاست.

وی با بیان اینکه از روزی که انسان خلق شده، سفر آغاز شده است افزود: هفته گردشگری، فرصتی برای دولتمردان و دست‌اندرکاران و مردم است که به آن‌ها یادآوری کند جهانگردی، قسمتی از زندگی مردم است و باید به آن توجه خاصی داشت و ابزار‌ها و زیرساخت‌های آن را باید فراهم کرد و برای بهره‌مندی از امکانات این صنعت بزرگ که در دنیا حرف اول را می‌زند، فکر و اندیشه جدیدی را مطرح کرد.

این کار‌شناس جهانگردی، نمایشگاه هفته گردشگری را خوب توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه، نمایشگاه هفته گردشگری در برج میلاد، نمایشگاهی استانی است برگزاری آن قابل قبول است ولی باید از این فرصت استفاده کنم و بگویم که ما ظرف ۳۰ سال گذشته، به فکر برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی واقعی نبودیم و صرفا با حضور چند کشور همسایه، هیچ نمایشگاهی، بین‌المللی نمی‌شود. نمایشگاه بین‌المللی جایی است که بتوان در آن داد و ستد صحیح توریسم انجام داد و خدمات توریستی در سطح جهانی و منطقه‌ای رد و بدل شود و بتوانیم امکانات گردشگری کشور خود و سایر کشور‌ها را برای جذب توریست در آن عرضه کنیم که برکات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خواهد داشت.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی دفا‌تر سفر و گردشگری استان تهران ادامه داد: برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌هایی که برای تجلیل از فعالان صنعت گردشگری صورت می‌گیرد، تشویق‌کننده و خوب است، مشروط به آنکه انتخاب برگزیدگان به طور صحیح انجام شود چرا که اگر این انتخاب به درستی انجام نشود عده‌ای دچار تکدر خاطر می‌شوند که چرا به زحمات آن‌ها بی‌توجهی شده و دلسردی آن‌ها بر فعالیت‌های آتی آنان اثرات منفی خواهد داشت.

وی در پایان گفت: امیدواریم در دولت جدید، با توجه به فرصتی که پس از هشت سال تخریب صنعت گردشگری کشور ایجاد شده، با انتخاب افراد صالح، آگاه و معتقد و آشنا به صنعت جهانگردی، سکان کشتی این صنعت به دست افراد مدیر و مدبری سپرده شود که بتوانند از نعمت‌های فراوان خداوندی که در طبیعت و تاریخ و فرهنگ ما وجود دارد به طور بهینه استفاده کنیم. درهای کشور را با ایجاد ارتباطات صحیح با کشورهای همجوار و کشورهای دور باز کنیم و با تبادل توریست و رفت‌و آمد دو جانبه بتوانیم صلح و آرامش و امنیت را بیش‌از پیش در کشور برقرار کنیم.

برج میلاد جهان دولت صنعت طبیعت کشتی گردشگری گردشگری استان نمایشگاه بین المللی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر