کد خبر: 117697 A

معاون سابق گردشگری:

خوشبختانه با همکاری مناطق آزاد و بنادر سند ملی گردشگری دریایی در حال تهیه است البته ما براساس این کمیته تخصصی به دنبال تهیه اسناد مربوط به گردشگری زیارتی، علمی آموزشی، روستایی و عشایری، گردشگری سلامت و غیره هستیم.

ایلنا: معاون سابق گردشگری سازمان میراثفرهنگی و گردشگری، گفت: ‌استانداردسازی ۵۰ درصد هتل‌ها انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، " منوچهر جهانیان " در مراسم تودیع خود به عنوان معاون گردشگری به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده این معاونت در مدت حضورش پرداخت و گفت: خوشبختانه در بخش گردشگری خارجی کارگروه چهارده گانه‌ای را راه‌اندازی کردیم و در این میان موفق شدیم زیر ساخت‌های لازم را برای این حوزه فراهم سازیم.

وی ادامه داد: به طوری که در سال ۹۰ با رشد ۵ درصدی سال ۹۲ با رشد ۲۴ درصدی و در ۷ ماهه سال جاری با رشد ۲۶ درصدی در بخش گردشگران خارجی مواجهه شده‌ایم این در حالی است که براساس آمار سازمان جهانگردی در سال ۲۰۱۲ در این زمینه رشد ۴ درصدی و در سال ۲۰۱۳ رشد بیش از ۴ درصد را شاهد هستیم.

معاون سابق گردشگری سازمان میراثفرهنگی و گردشگری با بیان اینکه باید بخش خصوصی را برای گردشگری خارجی بیش از این فعال کرد تأکید کرد: در کنار توجه به بخش خصوصی باید تقویت سفرهای گروهی و تور‌ها را نیز در دستور کارمان قرار دهیم چراکه کمتر از یک درصد از گردشگران خارجی ما از تور استفاده می‌کنند.

جهانیان از برقراری تعامل مناسب میان دستگاه‌های دولتی و غیردولتی به منظور توسعه گردشگری به عنوان یکی از راه‌کارهای برون رفت از مشکلات حوزه گردشگری گفت: ساماندهی مناطق استیجاری یکی از اقداماتی بود که با کمک استان‌ها انجام شد در این طرح منازلی در خدمت مسافران و گردشگران قرار می‌گیرد.

وی همچنین از تقویت و توسعه، کمیته‌های تخصصی در بخش گردشگری خبر داد و گفت: یکی از این کمیته‌ها مربوط به گردشگری دریایی بود که خوشبختانه با همکاری مناطق آزاد و بنادر سند ملی گردشگری دریایی در حال تهیه است البته ما براساس این کمیته تخصصی به دنبال تهیه اسناد مربوط به گردشگری زیارتی، علمی آموزشی، روستایی و عشایری، گردشگری سلامت و غیره هستیم.

جهانیان در پایان از استانداردسازی ۵۰ درصد هتل‌ها خبر داد و گفت: با ساماندهی دفا‌تر خدمات مسافرتی، نظارت بر اماکن پذیرایی و اقدامات دیگر سعی کردیم تا گردشگری را در بخشهای داخلی و خارجی رونق ببخشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا جهانیان پس از ۲ ماه و ۱۷ روز فعالیت در معاونت گردشگری امروز جای خود را به موحدی واگذار کرد البته وی به عنوان مشاور در سازمان باقی ماند.

بخش خصوصی دستگاه های دولتی رشد سلامت گردشگری مسافران مشکلات معاون مناطق آزاد بنادر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر