کد خبر: 119798 A

شرح وظایف دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت فرا‌تر از اندازه گیری‌ها است و باید بحث‌های نظارتی، ‌کنترلی، ‌ارتقای سیستم‌هایی که نیازمند پایش هستند، در این حوزه پیگیری شوند.

ایلنا: با حضور جمعی از معاونین و مدیران سازمان حفاظت محیط زیست، مدیر کل جدید دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست معرفی شد.

به گزارش ایلنا، مراسم تودیع و معارفه مدیر کل جدید دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با حضور سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی و سید محمد مجابی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس و مدیران و کار‌شناسان حوزه معاونت انسانی این سازمان برگزار شد.

سید محمد مجابی معاون توسعه مدیریت، ‌حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در این مراسم با بیان اهمیت پایش وضعیت آلودگی‌های محیط زیست، ‌اظهار داشت: وضعیت آلودگی‌های محیط زیست باید گزارش شود تا سر منشاء اصلی فعالیت در همه حوزه‌های محیط زیست قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی وضعیت آلودگی‌های زیست محیطی از طریق سایت سازمان حفاظت محیط زیست باید انجام شود، ‌گفت: با همکاری کلیه معاونت‌های این سازمان، اطلاع رسانی شفافی در زمینه آلودگی‌های محیط زیست انجام می‌شود.

بنا بر این گزارش، سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در این مراسم نیز با تاکید بر اینکه داشتن برنامه مشخص و پیگیری برنامه آتی نگر و همه جانبه نگر در دستور کار این معاونت قرار دارد، اظهار داشت: شرح وظایف دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت فرا‌تر از اندازه گیری‌ها است و باید بحث‌های نظارتی، ‌کنترلی، ‌ارتقای سیستم‌هایی که نیازمند پایش هستند، در این حوزه پیگیری شوند.

این گزارش می‌افزاید، شینا انصاری مدیر کل جدید دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه دفتر پایش فراگیر سازمان با توجه به شرح وظایف گسترده آن مبنا و زیر ساخت تصمیم گیری در محیط زیست محسوب می‌شود، افزود: موفقیت در بخش‌های مختلف محیط زیست بر اساس پایش‌ها، مستندات علمی و تخصصی است.

وی با تاکید بر اینکه باید بخش آزمایشگاهی تقویت شود، ‌گفت: اقدامات پایشی از منابع زیستی و غیر زیستی باید مبتنی بر دانش کاربردی و عملیاتی باشد تا داده‌هایی صحیح حاصل شود.

شینا انصاری با تاکید بر توانمندسازی دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست به عملکرد پایه‌ای در تولید داده‌های معاونت محیط زیست انسانی سازمان، گفت: برنامه جامع پایش محیط زیست کشور با ترسیم اهداف بلند مدت و کوتاه مدت و پایش لحظه‌ای و غیر لحظه‌ای در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی از راه اندازی سامانه جامع پایش محیط زیست خبر داد و گفت: این سامانه می‌تواند از پراکندگی پایش جلوگیری کند و منتج به اطلاع رسانی به موقع و اقدامات مناسب، ارتقای کمی و کیفی ایستگاه پایش‌ها و صحت داده‌ها شود.

مدیر کل جدید دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست، تلفیق خدمات آزمایشگاهی(هزینه مواد مصرفی و انالیز‌ها بسیار بالاست) در خصوص واقعی سازی تعرفه‌ها آزمایشگاهی یکی برنامه‌های دفتر پایش محیط زیست عنوان کرد و گفت: خود اظهاری در پایش صنایع باید جدی گرفته شود.

کتال محسنی مدیر کل پیشین دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این مراسم گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در این حوزه ارایه کرد.

زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست محیط زیست مراسم تودیع و معارفه معاون معرفی مدیر حوزه دفتر فراگیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر