کد خبر: 122798 A

سرکنسول ایران در کربلا:

با وجود برخی بمب گذاری‌ها در دیگر استان‌های عراق در ایام دهه اول محرم، کربلا در امنیت کامل بود و کوچک‌ترین مساله ناامنی رخ نداد که این موضوع ناشی از تدبیر مسوولان امنیتی استان‌های کربلا و همچنین استاندار کربلاست.

ایلنا: سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی گفت: اربعین به عنوان بزرگ‌ترین اجتماع چند میلیونی شیعیان در جهان است که در طول سال انجام می‌شود و ما نیز با توجه به امکانات خود از همه ظرفیت‌ها برای برگزاری این مراسم با شکوه استفاده می‌کنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، محمدرضا طاهری درباره چگونگی حضور ایرانیان در مراسم اربعین در کربلای معلی افزود: تاکنون دوگروه دانشجویی، یک گروه مردمی و همچنین هیات رزمندگان اسلام آمادگی خود را برای حضور در این مراسم و پذیرائی از زوار اعلام کرده‌اند که ما پیگیر حضور هرچه با شکوه‌تر آن‌ها هستیم.

وی گفت: دو گروه هم برای توزیع نذری به زائران اعلام آمادگی کرده‌اند و ما در حال درصدد یافتن مکانی مانند مدرسه، حسینیه و تکایا برای استقرار این گروه‌ها هستیم.

طاهری افزود: علاوه بر این، هیات رزمندگان اسلام هم آمادگی خود را برای برپایی دو موکب در بین راه نجف وکربلا اعلام و درخواستی در این خصوص تسلیم مسئول استانهای نجف و کربلا کرده است و در حال ایجاد هماهنگی با مسوولان کربلا در این خصوص هستیم.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برقراری کامل امنیت در کربلا و نجف در دهه نخست محرم امسال گفت: با وجود برخی بمب گذاری‌ها در دیگر استان‌های عراق در ایام دهه اول محرم، کربلا در امنیت کامل بود و کوچک‌ترین مساله ناامنی رخ نداد که این موضوع ناشی از تدبیر مسوولان امنیتی استان‌های کربلا و همچنین استاندار کربلاست که از این بایت از آن‌ها تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخورد ماموران عراق با زائران کشورمان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: بالاخره با کثرت ورود زائران ایرانی به داخل خاک عراق و خستگی مفرط نیروهای مرزی احتمال برخی مشکلات وجود دارد و برخی زائران در این باره گلایه‌هایی داشته‌اند اما در سال‌های اخیر شاهد رفع بسیار قابل توجهی در این موارد بوده‌ایم و مسئولان عراقی در رفع این مشکلات با ما این سال‌ها همکاری بسیار خوبی داشته و در حد توان مساعدت کرده‌اند.

طاهری همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تبادل زندانیان میان دو کشور صورت می‌گیرد؟ افزود: در این زمینه تاکنون موافقتنامه‌ای امضاء نشده اما اخیرا مذاکراتی میان مسوولان دو کشور انجام و متن موافقتنامه بین طرفین مبادله شده است که امیدواریم به زودی امضاء و اجرایی شود.

ایران جمهوری اسلامی ایران خاک شیعیان عراق کربلا محرم مدرسه امنیت اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر