کد خبر: 128514 A

با عنایت به وجود ظرفیت‌های خالی در گروه‌های عمره اعزامی تا ۱۳۹۲/۱۰ / ۳۰ در برخی استان‌های کشور، دارندگان اسناد عمره مفرده با اولویت ۳۰۱ تا ۴۰۰ مربوط به ثبت‌نام عمومی سال ۱۳۹۰، نیز می‌توانند نسبت به نام‌نویسی در ظرفیت خالی گروه‌های یادشده، اقدام کنند.

ایلنا: این گزارش شامل معرفی وبلاگ‌های مدیران و شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی وگردشگری و زیارتی استان خوزستان است.

به گزارش ایلنا، " حمید سالم‌پور "، مدیر کاروان حج تمتع ۲۰۰۱۲ شهرستان شوشتر از توابع استان خوزستان با راه اندازی وبلاگی، به ارایه آخرین اخبار پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری پرداخته است.

در مطلبی از این وبلاگ آمده است: روابط عمومی سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با عنایت به وجود ظرفیت‌های خالی در گروه‌های عمره اعزامی تا ۱۳۹۲/۱۰ / ۳۰ در برخی استان‌های کشور، دارندگان اسناد عمره مفرده با اولویت ۳۰۱ تا ۴۰۰ مربوط به ثبت‌نام عمومی سال ۱۳۹۰، نیز می‌توانند نسبت به نام‌نویسی در ظرفیت خالی گروه‌های یادشده، اقدام کنند.

بنابر این گزارش، علاقه‌مندان جهت بهره‌مندی از مطالب این سایت می‌توانند به آدرسwww. hajsalempoor۹۰blogfa. comمراجعه کنند.

کل حج و عمره مشق توحید است

سعید رحمانیان، مدیر کاروان زیارتی ۲۰۰۰۶ بندر ماهشهر نیز در یکی از پست‌های وبلاگ خود در خصوص آمادگی لازم برای حج آورده است: کل حج و عمره مشق توحید است شاید یکی از اسرار طواف نساء توجه دادن و یاد آوری عشق بزرگتری به نام حب الله است همه عشق‌ها باید در طول عشق به او باشد نه در عرض آن. یکبار دیگر آیه ۲۴ سوره توبه که واقعاً کمرشکن و توبیخ آمیز است را تامل کن بویژه آخر آیه، که اگر در قرآن همین یک آیه بود مارا بس بود.

گفتنی است، علاقه‌مندان جهت بهره‌مندی از مطالب وبلاگ و کسب اطلاع بیشتر از برنامه‌های زیارتی این کاروان می‌توانند به آدرسwww. haj - ۲۰۰۰۶. mihanblog. comمراجعه کنند.

همیشه حاجی بمانی

محسن دهانزاده، مدیر کاروان کوثر پیامبر(ص) اهواز نیز با راه‌اندازی وبلاگی اقدام به انتشار تصاویر، اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به موسم حج پرداخته، البته مخاطبان فضای مجازی با مراجعه به این سایت هیچگاه ضرر نخواهند کرد، چراکه لینک‌های مفید و قابل مطالعه آن می‌تواند در ارتقای دانش دینی ایشان مؤثر باشد.

در یکی از پست‌های این وبلاگ با عنوان «همیشه حاجی بمانی» می‌خوانیم: گناه آفتی برای آن نورانیت و صفای باطنی است که در حج پیدا می‌شود و اکسیری که می‌تواند آن حال نورانی را نگه دارد «ترک گناه» است. ابلیس همیشه در کمین است او دشمن قسم خورده انسان است. غفلت از خدا از آخرت از شیطان از بندگی خویش زمینه نفوذ ابلیس است.

یادت نرود گرد و غبار عرفات و مشعر الحرام و منی و قبرستان بقیع بر روی تو نشسته و دست وصورت تو بر کعبه مالیده شده و اشکهای بسیار در سزمین وحی به یادگار گذاشتی پس آن صفا را حفظ کن.

گفتنی است، علاقه‌مندان جهت بهره‌مندی از مطالب این سایت می‌توانند به آدرسwww. haj۲۰۲۱۱. blogfa. comمراجعه کنند.

عکس‌های عمره دانشجویی ۱۳۹۲ اهواز در این وبلاگ است

حیات مقدم، مدیر کاروان حج ۲۰۰۲۱ اهواز نیز با راه‌اندازی سایتی آخرین اطلاعیه‌های سازمان حج و زیارت، بعثه مقام معظم رهبری و کاروان‌های حج امسال، توصیه‌های بهداشتی آموزش مناسک حج برای زائران و اخبار عتبات عالیات را درج کرده است.

این وبلاگ دارای پیوندهای مفید و همچنین آموزش‌هایی مربوط به سفر، آشنایی با قوانین ومقررات عربستان، آشنایی با اماکن مقدسه مکه، و همچنین تصاویر اختصاصی مربوط به دانشجویان عمره‌گذار در سال جاری است، که دیدن این عکس‌ها خالی از لطف نخواهد بود.

عموم مخاطبان فضای سایبری جهت بهره‌مندی از مطالب و تصاویر این وبلاگ می‌توانند به آدرسwww. haj۲۰۰۲۱. blogfa. comمراجعه کنند.

حج مظهر توحید و کعبه خانه‌ توحید است

مسعود مینایی، مدیر کاروان ۲۰۱۹۹ استان خوزستان نیز در وبلاگ خود آخرین اخبار، دست‌نوشته‌ها و تصاویر مربوط به حج را درج کرده که بخش قابل توجهی از مطالب این وبلاگ را اخبار مندرج در خبرگزاری حج تشکیل می‌دهد.

در یکی از پست‌های این وبلاگ گذری بر کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص حج شده و به نقل از ایشان آمده است: حج مظهر توحید و کعبه خانه توحید است. این‏که در آیات کریمهٔ مربوط به حج، بار‌ها از ذکر اللَّه سخن رفته، نشانه آن است که در این خانه و به برکت آن، باید هر عامل غیرخدا از صحنهٔ ذهن و عمل مسلمین زدوده شود و بساط انواع شرک از زندگى آنان برچیده شود.

در این محیط، محور و مرکز هر حرکتى خداست و طواف و سعى و رمى و وقوف و دیگر شعائراللَّه حج، هر یک به نحوى نمایش انجذاب به «اللَّه» و طرد و نفى و برائت از «انداداللَّه» است. این است آن «ملت حنیف» ابراهیم(علیه‏السّلام)؛ بت‏ شکن بزرگ و منادى توحید بر فراز قله تاریخ.

بنابر این گزارش، علاقه‌مندان جهت بهره‌مندی از مطالب این سایت می‌توانند به آدرسwww. minaee۲۰۱۹۹. blogfa. comمراجعه کنند.

بنابر این گزارش، زائران بیت الله الحرام استان خراسان می‌توانند جهت دیدن تصاویر کاروان خود به آدرس‌های زیر مراجعه کنند؛

کاروان حج ۲۰۱۸۶ اهواز به مدیریت جاسم کنعانی به آدرس اینترنتیwww. karvan۲۰۱۸۶. mihanblog. com

کاروان حج ۲۰۲۰۰ اهواز به مدیریت عبدالامام حویزاوی به آدرس اینترنتیwww. karvan۲۰۲۰۰. blogfa. com

کاروان حج ۲۰۰۲۳ اهواز به مدیریت قادر عادلی نسب به آدرس اینترنتیwww. haj۲۰۰۲۳. blogfa. com

کاروان حج ۲۰۰۱۵ بهبهان به مدیریت ابوالقاسم مظفری به آدرس اینترنتیwww. karevan۳۵۱۹۳. parsiblog. com

کاروان حج ۲۰۲۲۱ شوش‌تر به مدیریت سید داود امین‌زاده آدرس اینترنتیwww. aminzadeh۲۰۲۲۱. blogfa. com

کاروان حج ۲۰۰۱۷ اهواز به مدیریت فریدون حسینی‌زاده آدرس اینترنتیwww. karevanhaj. persianblog. ir

کاروان حج ۲۰۰۲۵ اهواز به مدیریت محمد دارابی فرد به آدرس اینترنتیwww. karavan۲۰۰۲۵. blogfa. com

کاروان حج ۲۰۰۳۴ دزفول به مدیریت محمود زمان به آدرس اینترنتیwww. drzaman. blogfa. com

کاروان حج ۲۰۰۱۰دزفول به مدیریت بهزاد کارساز به آدرس اینترنتیwww. haj۲۰۰۱۰. mihanblog. com

کاروان حج ۲۰۱۷۱شوش دانیال به مدیریت احمد خنیفر به آدرس اینترنتیwww. ۲۰۱۷۱. blogfa. com

کاروان حج ۲۰۰۲۶ اهواز به مدیریت کاروان هاشم کشاوی به آدرس اینترنتیwww. karevanhaj۲۰۰۲۶. blogfa. com

کاروان حج ۲۰۰۳۳ خرمشهر به مدیریت محمدعلی ملحاوی به آدرس اینترنتیwww. malhavi۲۰۰۳۳. blogfa. com

یادآور می‌شود، سلسله گزارش‌های معرفی وبلاگ مدیران حج تمتع کشور ادامه خواهد داشت.

استان های کشور رهبر معظم انقلاب اسلامی عربستان فضای مجازی قرآن گرد و غبار مقام معظم رهبری پیامبر ملت شوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر