کد خبر: 128532 A

سازمان حج و زیارت باید توانایی تامین تمام اقلام مورد نیاز خود در همه زمینه‌ها را داشته باشدو بانک‌ها با سرمایه گذاری می‌تواند درحوزه‌های هتل سازی و تغذیه زائران با سازمان حج و زیارت همکاری کند.

ایلنا: جزئیات دیدار مدیر عامل بانک ملی با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی و رییس سازمان حج و زیارت کشورمان تشریح شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، " عبدالناصر همتی " مدیرعامل بانک ملی ایران به اتفاق هیأتی از مدیران این بانک، در محل سازمان حج و زیارت حضور یافته و با حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و مهندس سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در این نشست مسائل مختلف بین بانک و سازمان حج و زیارت مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در این دیدار که در محل بعثه مقام معظم رهبری انجام شد بر لزوم گسترش همکاری‌های حوزه حج وزیارت و بانک ملی تاکید کرد و افزود: کار‌شناسان اموربانکی در خصوص سپرده‌های زائران بررسی‌های لازم را به عمل آورند تا درهنگامی که زائر می‌خواهد مشرف شود، از نظر مالی با مشکلی مواجه نشود.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکردر ادامه اظهار داشت: اقتصاد زیارت بسیار گسترده و دارای ظرفیت‌های بالایی جهت سرمایه گذاری است و با رشد تعداد زائران درعمره و عتبات می‌توان شاهد توسعه بیشتر زمینه‌های اقتصادی بود از این رو بانک‌ها با سرمایه گذاری در این حوزه می‌توانند کمک شایانی به توسعه امر زیارت در کشور داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت سرمایه گذاری در بخش پشتیبانی حج، عمره و عتبات را یکی دیگر از زمینه‌های همکاری‌های سودمند میان سازمان حج و زیارت و بانک ملی عنوان کرد و اظهار داشت: سازمان حج و زیارت باید توانایی تامین تمام اقلام مورد نیاز خود در همه زمینه‌ها را داشته باشدو بانک‌ها با سرمایه گذاری می‌تواند درحوزه‌های هتل سازی و تغذیه زائران با سازمان حج و زیارت همکاری کند.

وی بر لزوم تشکیل یک کمیته کار‌شناسی متشکل از کار‌شناسان بانک ملی و سازمان حج و زیارت جهت بررسی زمینه‌های سرمایه گذاری در حوزه حج و زیارت تاکید کرد.

در این دیدار آقای سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت نیز بر لزوم توجه به اقتصاد زیارت تاکید کرد و اظهار داشت: منبع مالی بسیار بزرگی از سوی زائران در بانک‌ها سرمایه گزاری شده است که باید از آن در جهت منافع زائران استفاده شود.

وی تاکید کرد: باید سرمایه گذاری لازم در زیر ساخت‌های خدمات دهی و ساماندهی زائران از سوی بانکهای کشور انجام گیرد تا شاهد رشد و شکوفایی در حوزه اقتصاد زیارت باشیم.

همتی مدیر عامل بانک ملی نیز در این دیدار بر سرمایه گزاری بانک ملی در حوزه پشتیبانی حج و زیارت تاکید کرد.

وی اظهار داشت: ما از سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف سازمان حج و زیارت استقبال می‌کنیم و سعی می‌کنیم منابع به دست آمده از سرمایه گذاری زائران در بانک ملی در بخش‌هایی به کار گرفته شود که بهترین بازدهی را برای زائر داشته باشد.

همتی تصریح کرد: باید گروه‌های کار‌شناسی ما بررسی‌های لازم را در زمینه‌های پشتیبانی و پولی و ارزی در حوزه حج و زیارت به عمل آورند تا سطح خدمات دهی به زائران ارتقاء یابد.

اقتصاد ایران تغذیه رشد سرمایه سرمایه گذاری مقام معظم رهبری نماینده ولی فقیه زیارت حج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر