کد خبر: 129150 A

مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران برگزار می‌کند؛

همایش ملی علمی - پژوهشی خلیج فارس در دهمین دوره برگزاری خود به بررسی مسائل فرهنگی، اجتماعی، تاریخی و باستان‌شناسی، جغرافیایی و محیط زیست، فرهنگ، هنر و معماری خلیج فارس می‌پردازد.

ایلنا: دهمین همایش ملی علمی - پژوهشی خلیج فارس همزمان با روز ملی خلیج فارس و با هدف گرامیداشت نام و شناخت مزیت‌های راهبردی و فرهنگی خلیج فارس برگزار می‌گردد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه دهمین همایش ملی علمی - پژوهشی خلیج فارس، دهمین دوره همایش ملی خلیج فارس با رویکرد علمی - پژوهشی توسط مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران وابسته به جهاددانشگاهی در روزهای ۱۰-۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳، همزمان با روز ملی خلیج فارس برگزار می‌شود.

" بابک ارسیا " سرپرست مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران ضمن اعلام برگزاری موفق نه دوره همایش در این باره گفت: دهمین همایش ملی علمی - پژوهشی خلیج فارس به منظور تحقق اهداف فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهت حفظ تمامیت ارضی و پاسداشت ارکان هویتی و نیز شناخت و بررسی ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خلیج فارس، برگزار خواهد شد.

دبیر دهمین همایش ملی علمی - پژوهشی خلیج فارس با اشاره به محور‌ها و موضوعات همایش تصریح کرد: این همایش در دهمین دوره برگزاری خود به بررسی مسائل فرهنگی، اجتماعی، تاریخی و باستان‌شناسی، جغرافیایی و محیط زیست، فرهنگ، هنر و معماری خلیج فارس می‌پردازد و بر این اساس از تمامی علاقه‌مندان، اندیشمندان، دانشجویان و پژوهشگران مطالعات حوزه‌های مرتبط با خلیج‌فارس، دعوت می‌شود تا مقالات علمی - پژوهشی خود را که حاوی مطالعات و دستاوردهای فرهنگی، علمی، نو و کاربردی است، به دبیرخانه همایش به نشانیwww. persiangulf - co. irارسال کنند تا برایند نهایی و نتایج این پژوهش‌ها، ضمن ارائه راه حل‌های مناسب به منظور رفع نگرانی‌های موجود فرهنگی، اقتصادی و زیست محیطی، زمینه ساز صلح و توسعه پایدار خلیج فارس و حفظ، پاسداشت و تداوم فرهنگ و تمدن ایرانی در سطح مطلعات دانشجویی شود.

عضو هیات علمی جهاددانشگاهی اظهار امیدواری کرد تا با بهره گیری از یافته‌های علمی و فرهنگی همایش موجبات پیشرفت و توسعه پایدار مبتنی بر فرهنگ اصیل منطقه خلیج فارس فراهم آید و نیز این همایش، کمکی برای برنامه ریزان کشور باشد.

وی از انتشار مقالات برگزیده در سه بخش مجزا خبر داد و گفت: بخشی از مقالات برگزیده در کتاب دوجلدی مجموعه مقالات همایش خلیج فارس و بخشی دیگر در قالب پوس‌تر به چاپ خواهد رسید. علاوه بر آن تعداد محدودی از این مقالات در شماره‌های مختلف فصلنامه مطالعات فرهنگی - سیاسی خلیج فارس با توجه به موضوعات مقالات منتشر خواهد شد.

ارسیا همچنین در پایان یادآور شد: در این دوره از همایش، به کلیه ارسال کنندگان مقالات دعوتنامه جهت حضور در همایش و همچنین گواهی نامه ارسال مقاله به همایش اعطا خواهد شد.

خاطرنشان می‌شود: مهلت ارسال اصل مقالات ۱۵ اسفندماه سال جاری و اعلام نتایج داوری ۳۰ اسفندماه است و دریافت مقالات و ثبت نام تنها از طریق پایگاه اطلاع رسانی همایش خلیج‌فارس امکان‌پذیر است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ملاحظه فراخوان دهمین همایش ملی علمی - فرهنگی خلیج‌فارس و کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه‌های اطلاع رسانیwww. istta. irوwww. persiangulf - co. irمراجعه و یا با شماره‌های ۶۶۴۹۱۲۲۲-۶۶۴۹۱۱۳۶ تماس حاصل کنند.

باستان شناسی خلیج فارس دانشجویان ایران زیست محیطی گردشگری محیط زیست معماری مقالات علمی هنر فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر