کد خبر: 136945 A

افزایش تعداد عمره گزاران به افزایش درآمد عربستان به شش میلیارد ریال سعودی(هر ریال بیش از ۸۰۰ تومان است) کمک می‌کند.

ایلنا: منابع سعودی با اعلام آخرین آمار ورود عمره گزاران به سرزمین وحی، تعداد عمره گزارانی را که امسال به سرزمین مقدس وحی مشرف خواهند شد، پیش بینی کردند.

به گزارش ایلنا، آمار رسمی در عربستان از ورود ۷۵۰ عمره گزار از مناطق مختلف جهان برای ادای مناسک عمره طی ماه صفر خبر دادند که یک رقم قابل توجه طی یک ماه به شمار می‌رود.

این در حالی است که موسم عمره امسال بر خلاف سال گذشته دو هفته زود‌تر از موعد آن یعنی در ابتدای ماه صفر آغاز شد که هدف از آن جبران کاهش شدید تعداد عمره گزاران و حجاج طی ماه‌های گذشته به سبب طرحهای توسعه حرم شریف مکی اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، کار‌شناسان امور حج و عمره، پیش بینی کردند تعداد عمره گزاران در سال جدید هجری قمری(۱۴۳۵) به بیش از شش میلیون عمره گزار افزایش یابد.

این کار‌شناسان اعلام کردند: افزایش تعداد عمره گزاران به افزایش درآمد عربستان به شش میلیارد ریال سعودی(هر ریال بیش از ۸۰۰ تومان است) کمک می‌کند.

این افراد گفتند: گامی که موسم عمره برای اولین بار شاهد آن است، به ایجاد توازن میان اغلب ماه‌های سال کمک می‌کند به طوری که میانگین ماهانه بیش از نیم میلیون عمره گزار خواهد بود.

جهان درآمد عربستان افزایش میلیون عمره تعداد بینی گزار گزاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر