کد خبر: 137048 A

سازمان صداو سیما براساس اولویت‌ها به طورنسبی به محورهای مختلف می‌پردازد، سازمان‌ها و دستگاه‌ها می‌توانند به طور مستقیم وارد صحنه شوند و از قابلیت‌های رسانه ملی استفاده کنند.

ایلنا: ضرغامی، رئیس سازمان صدا و سیما و نجفی، رئیس سازمان میراثفرهنگی و گردشگری امروز دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایلنا، در نشست مشترک روسای سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که با حضور معاونان ارشد دو سازمان در ساختمان اصلی صدا و سیما برگزار شد، عزت‌الله ضرغامی سازمان میراثفرهنگی را عهده‌دار مسئولیت مهمی در حوزه فرهنگی دانست و گفت: سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به لحاظ فرهنگی، هویتی و اقتصادی ماموریت سنگینی بر عهده دارد.

رئیس سازمان صدا و سیما، گردشگری را در رابطه با توسعه اقتصاد درون‌زا و مقاومتی موثر دانست و افزود: مسئله گردشگری به عنوان یک محور مهم از منظر فرهنگی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و سازمان صداو سیما این آمادگی را دارد که در بسط و توسعه بخش گردشگری همراه سازمان میراثفرهنگی گام‌های اساسی و عملی بردارد.

ضرغامی تصریح کرد: با توجه به مسئولیت سنگین سازمان میراثفرهنگی، حضور مدیری باتجربه که خلاقیت و نوآوری را در فعالیت‌های خود نادیده نمی‌گیرد این امیدواری را به وجود آورده است که به زودی شاهد تحولات مثبت در این سازمان باشیم.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای اقدامات موثر و پیشبرد اهداف سازمان صدا و سیما همراه سازمان میراثفرهنگی خواهد بود، ادامه داد: برگزاری نشست‌های دو جانبه برای آشنایی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو طرف و اجرای پروژه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت تاثیر بسزایی خواهد داشت.

رئیس سازمان صدا و سیما اظهار داشت: اهمیت و اولویت فعالیت‌های سازمان میراثفرهنگی برای ما روشن است و انجام اقدامات موثر تنها نیازمند هماهنگی و کمک متقابل دو دستگاه است.

ضرغامی گفت: وجود اختلاف‌نظر بین دو سازمان در خصوص لزوم توجه به سه حوزه میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امر بعیدی است چراکه هر سه حوزه به طور مستقیم به منافع و منابع ملی و توسعه پایدار مرتبط است.

وی در ادامه به ارتباط معاونت‌های سازمان صدا و سیما به بخش‌های تخصصی سازمان میراثفرهنگی تاکید کرد و افزود: بحث‌های تخصصی در خصوص چگونگی روند همکاری دو سازمان برای پیشبرد اهداف باید در جلسه‌های معاون‌های دو سازمان مطرح و پس از تایید و اظهارنظر دو مقام عالی سازمان میراثفرهنگی و سازمان صداو سیما به مرحله اجرا برسد.

رئیس سازمان صداو سیما مسئولیت‌های این سازمان را گسترده و متنوع دانست و اظهار داشت: سازمان صداو سیما براساس اولویت‌ها به طورنسبی به محورهای مختلف می‌پردازد، سازمان‌ها و دستگاه‌ها می‌توانند به طور مستقیم وارد صحنه شوند و از قابلیت‌های رسانه ملی استفاده کنند.

رئیس سازمان صداوسیما شناسایی ظرفیت‌های رسانه ملی را امری لازم ارزیابی کرد و گفت: در سال‌های اخیر برنامه‌های تاثیرگذاری در این بخش تولید شده است که باید مورد بازبینی قرار گیرد تا به این ترتیب در روند ساخت برنامه‌های جدید دچار تکرار نشویم.

همچنین در این نشست معاونین سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با زمینه‌های همکاری با سه بخش میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با معاون رئیس جمهور مطرح کردند.

اقتصاد توسعه پایدار جمهوری اسلامی ایران خلاقیت رسانه ملی سازمان صدا و سیما سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی صنایع دستی و گردشگری معاون معاون رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر