کد خبر: 138711 A

مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت:

اطلاعات گذرنامه ۲۰۲ هزار و ۷۰۰ زائر ایرانی برای صدور روادید به کنسولگری‌های عربستان در تهران و مشهد ارسال شده و ۱۳۲ هزار روادید برای عمره گزاران ایرانی صادر شده است.

ایلنا: مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت گفت: پرواز‌های اصفهان و یزد به دلیل برخی مشکلات آب و هوایی در این مدت دچار اختلال شده است که با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته این اعزام‌ها از سایر شهر‌ها انجام شد.

به گزارش ایلنا، " حسن سرخوش "، مدیر کل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت گفت: تاکنون ۱۰۶ هزار و ۴۵۰ زائر ایرانی در قالب ۳۳۶ پرواز به سرزمین وحی اعزام شده‌اند.

وی با اشاره به بازگشت بیش از ۶۰ هزار زائر ایرانی به کشور، اظهار کرد: خوشبختانه این تعداد از زائران عمره گزار کشورمان، مناسک عمره را با موفقیت به پایان رسانده‌اند و هم اکنون به میهن اسلامی بازگشته‌اند.

سرخوش افزود: ۱۷۶ پرواز با شرکت هواپیمایی ایرانی و ۱۶۰ پرواز زائران ایرانی با شرکت هواپیمایی سعودی انجام گرفته است.

وی ادامه داد: اطلاعات گذرنامه ۲۰۲ هزار و ۷۰۰ زائر ایرانی برای صدور روادید به کنسولگری‌های عربستان در تهران و مشهد ارسال شده و ۱۳۲ هزار روادید برای عمره گزاران ایرانی صادر شده است.

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲۳ هزار زائر ایرانی در مدینه و ۲۳ هزار زائر ایرانی در مکه مکرمه حضور دارند، اضافه کرد: روزانه ۱۴ پرواز از ایستگاه‌های پروازی کشور به مقصد فرودگاه مدینه منوره و جده انجام می‌گیرد.

وی با ارزیابی مثبت از شیوه اعزام زائران به سرزمین وحی، گفت: پرواز اصفهان و یزد به دلیل برخی مشکلات آب و هوایی در این مدت دچار اختلال شده است که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته این اعزام‌ها از سایر شهر‌ها انجام شد.

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در عملیات عمره ۹۳-۹۲ بیش از ۸۵۰ هزار زائر ایرانی در قالب ۷ هزار کاروان به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

وی یادآور شد: مرحله دوم پروازهای عمره مفرده زائران ایرانی از ۸ فروردین ۱۳۹۳ آغاز می‌شود.

عملیات اعزام عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی از ۲۶ آذر ۹۲ آغاز شده و تا ۶ تیر ماه ۹۳ ادامه خواهد داشت.

پروازهای عمره زائران ایرانی از ۲۰ ایستگاه پروازی کشور به مقصد فرودگاه‌های مدینه منوره و جده انجام می‌گیرد.

نیمی از پروازهای عمره گزاران ایرانی با دو شرکت هواپیمایی ایران ایر و ماهان و نیمی دیگر با شرکت هواپیمایی سعودی انجام می‌گیرد.

آب و هوا اصفهان ایران عربستان فرودگاه مشکلات مشهد یزد ایرانی عمره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر