کد خبر: 138867 A

سازمان محیط زیست از تولید این دسته خودرو‌ها حمایت می‌کند چراکه یکی از موضوعاتی که در برنامه دوم هیئت وزیران نیز مطرح شده حمایت از خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های برقی و هیبریدی است.

ایلنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه پیشنهاد حمایت از تولید و واردات خودروهای برقی و هیبریدی در شورای عالی حفاظت محیط زیست مطرح می‌شود گفت: باید محدودیت‌های ورود به محدوده‌های طرح ترافیک از پلاک به اگزوز منتقل شود.

به گزارش ایلنا، " محمد هادی حیدرزاده " امروز در مراسم رونمایی از خودروی برقی که در محل سازمان محیط زیست برگزار شد در جمع خبرگزاران اظهار داشت: سازمان محیط زیست از تولید این دسته خودرو‌ها حمایت می‌کند چراکه یکی از موضوعاتی که در برنامه دوم هیئت وزیران نیز مطرح شده حمایت از خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های برقی و هیبریدی است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه افزود البته در این مسیر با مشکلات و معضلاتی روبرو هستیم که از جمله می‌توان به شارژ باطری این دسته از وسایل نقلیه اشاره کرد.

وی متذکر شد لازم است جایگاه‌های شارژ باطری در قالب ایستگاه‌هایی در سطح شهر برای خودرو‌ها و موتورسیکلتهای برقی و هیبدریدی ایجاد شود.

وی با تاکید بر ایجاد محرک‌ها و تشویق‌هایی برای تولید این دسته از وسایل نقلیه ادامه داد لازم به نظر می‌رسد در آینده محدودیت‌های طرح ترافیک از پلاک به اگزوز منتقل شود تا شاهد ورود خودروهای پاک به محدوده‌های طرح ترافیک باشیم.

حیدر‌زاده با بیان اینکه طرح حمایت از تولید‌کنندگان این دسته از وسایل نقلیه در شورای عالی حفاظت محیط زیست مطرح می‌شود اضافه کرد با توجه به اینکه پیش از این نیز شاهد رونمایی از خودروهای برقی بودیم اما این امر به تولید انبوه نرسید چراکه در این باره شاهد حمایت‌های لازم برای تحقق این مهم نبودیم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه باید اهرمهای حمایتی از جمله کاهش تعرفه واردات خوروهای برقی صورت تقویت شود گفت: در این‌باره لازم است معافیت‌های مالیاتی نیز برای تولید‌کنندگان داخلی نیز در نظر گرفته شود البته در این باره احتیاج به آموزش و فرهنگ سازی دارم.

استان تهران ترافیک تعرفه واردات حفاظت محیط زیست خودرو فرهنگ سازی محیط زیست مشکلات موتورسیکلت وسایل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر