کد خبر: 138963 A

گردشگری علاوه بر بعد اقتصادی دارای ابعاد و آثار فرهنگی مهمی است؛ چرا که در هر حرکت توریستی یک حرکت فرهنگی مهم اتفاق می‌افتد.

ایلنا: معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور ۲۰۱۴ در اسپانیا بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، " محمد علی نجفی " در جریان بازدید از سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور که با استقبال طالب ریفاعی دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی همراه بود از غرفه جمهوری اسلامی ایران بازدید و با تعدادی از شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه گفت‌وگو کرد.

وی در ادامه در نشست افتتاحیه فیتور ۲۰۱۴ که با حضور ولیعهد اسپانیا و مقامات عالی‌رتبه اسپانیا و سایر کشور‌ها و سازمان‌های تخصصی گردشگری برگزار شد، شرکت کرد.

بر اساس این گزارش مرتضی صفاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا و مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نجفی را در این سفر همراهی می‌کنند.

در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور که از ۲۲ تا ۲۶ ژانویه برابر با ۲ تا ۶ بهمن‌ در مادرید اسپانیا در حال برگزاری است فعالان بخش خصوصی و دولتی کشورمان در حوزه گردشگری حضور دارند.

احیای تفاهم نامه‌های گردشگری ایران و اسپانیا

رئیس سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور با خوزه مانوئل سوریا لوپز وزیر صنعت، انرژی و گردشگری اسپانیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

در جریان این دیدار احیای تفاهم نامه‌های گردشگری منعقد شده میان ایران و اسپانیا مورد تاکید مسئولان گردشگری دو کشور قرار گرفت.

رئیس سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این دیدار گفت: دانش و تجربه کشور اسپانیا در زمینه گردشگری می‌تواند کمک زیادی برای جمهوری اسلامی ایران در این مورد باشد.

نجفی افزود: گردشگری علاوه بر بعد اقتصادی دارای ابعاد و آثار فرهنگی مهمی است؛ چرا که در هر حرکت توریستی یک حرکت فرهنگی مهم اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس مواجهه مردمان دو کشور، ‌ آشنایی آن‌ها با فرهنگ یکدیگر و برقراری ارتباط روحی بین ملت‌ها که مقدمه دوستی و صلح میان کشور‌ها به شمار می‌رود متأثر از گردشگری است.

نجفی ضمن دعوت از همتای اسپانیایی خود برای سفر به ایران در اولین فرصت ممکن، برای توسعه همکاری‌های دو کشور در سه حوزه صنعت، انرژی و گردشگری ابراز آمادگی و امیدواری کرد.

لوپز وزیر صنعت، انرژی و گردشگری اسپانیا نیز در این دیدار فیتور را رویداد مهمی در اقتصاد اسپانیا برشمرد و گفت: بر خلاف مسایل اقتصادی اخیر کشور، تعداد گردشگران خارجی اسپانیا در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۶۰ میلیون نفر بوده است.

وی افزود: اسپانیا طی ۴ سال اخیر به منظور ترمیم اوضاع اقتصادی، سیاست‌ها و تغییر ساختارهایی در حوزه‌های اقتصادی، انرژی و گردشگری داشته است و اکنون در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد.

وزیر صنعت، انرژی و گردشگری اسپانیا با اشاره به ظهور مقاصد جدید گردشگری در جهان، اظهار داشت: اسپانیا باید در مقاصد گردشگری خود تجدید نظر کند و ایران نیز یکی از این مقاصد خواهد بود.

لوپز ضمن ابراز امیدواری برای فراهم آمدن فرصت‌های جدیدی برای همکاری‌ها و منافع دوجانبه یادآور شد: اسپانیا آمادگی دارد تا در زمینه‌های انرژی بازیافتی، خورشیدی و پنلی، زیرساخت‌های ریلی، خودروسازی و گردشگری تجارب مفید خود را به ایران ارائه کند.

وزیر صنعت، انرژی و گردشگری اسپانیا با اعلام آمادگی برای سفر به ایران اظهار داشت: فرصت خوبی پیش آمده تا مفاد تفاهم نامه‌هایی که سال‌ها پیش بین دو کشور منعقد شده، احیاء و اجرایی شود.

اسپانیا انرژی ایران جمهوری اسلامی ایران صنایع دستی و گردشگری صنعت گردشگری معاون رئیس جمهور نمایشگاه بین المللی ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر