کد خبر: 142981 A

قیمت قطعی اعلام شد؛

سهمیه جمهوری اسلامی ایران در حج سال آینده هیچ تغییری نکرده است و مانند حج سال ۹۲ خواهد بود / سرانه اسکان زائران ایرانی از چهار متر در حج سال گذشته به چهار و نیم متر در حج سال آینده افزایش یافته است.

ایلنا: رییس سازمان حج و زیارت از قطعی شدن هزینه سفر به حج حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت
قیمت قطعی حج ۹۳ اعلام شد.

به گزارش ایلنا، " سعید اوحدی " در مورد قیمت‌های حج تمتع سال آینده گفت: کف قیمت‌ها نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نکرده اما سقف قیمت کاروان‌ها حدود ۳۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.

اوحدی علت افزایش ۳۵۰ هزار تومانی قیمت حج سال آینده را تفاوت نرخ ارز خواند و گفت: سال گذشته نرخ ارز دو هزار و ۴۵۰ تومان بود اما امسال به دو هزار و ۶۵۰ تومان افزایش یافته است.

اوحدی یادآور شد: افزایش ناشی از تفاوت نرخ ارز حدود ۶۵۰ هزار تومان می‌شد اما سازمان حج و زیارت موفق شد از محل تخفیف‌هایی که گرفته این مبلغ را ۲۵۰ هزار تومان کاهش دهد.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین از کاهش پنج گروه قیمتی در حج سال آینده خبر داد و گفت: سال گذشته ۱۶ گروه قیمتی وجود داشت اما امسال به ۱۱ گروه قیمتی کاهش یافته است.

اوحدی در ادامه از افزایش سرانه اسکان زائران ایرانی در حج تمتع سال ۹۳ خبر داد و گفت: سرانه اسکان زائران ایرانی از چهار متر در حج سال گذشته به چهار و نیم متر در حج سال آینده افزایش یافته است.

به گفته وی در مجموع کیفیت اسکان زائران در حج سال آینده نسبت به سال قبل تغییر قابل توجهی خواهد داشت.

به گفته رییس سازمان حج و زیارت ۱۰۰ درصد قراردادهای مربوط به اسکان و حمل و نقل هوایی و زمینی حج ۹۳ منعقد شده است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

اوحدی با بیان اینکه کاروان‌های حج ۹۳ برای نخستین بار سه ماه زود‌تر از سال‌های گذشته تکمیل می‌شود گفت: طبق اعلام قبلی سازمان حج و زیارت، نام نویسی در کاروان‌ها از ۱۸ بهمن ماه آغاز خواهد شد.

سهمیه جمهوری اسلامی ایران در حج سال آینده هیچ تغییری نکرده است و مانند حج سال ۹۲ خواهد بود.

جمهوری اسلامی ایران حج تمتع حمل و نقل نرخ ارز ولی فقیه افزایش آینده حج متر یافته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر