کد خبر: 142984 A

مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج خبر داد:

برخی پرواز‌ها که از فرودگاه مدینه و جده عازم مشهد، ساری، رشت و گرگان بودند به سبب بسته شدن این فرودگاه‌ها به فرودگاه مهرآباد منتقل شدند.

ایلنا: مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با اشاره به لغو برخی پروازهای زائران ایرانی، از جایگزینی این پرواز‌ها پس از فروردین‌ماه ۹۳ خبر داد.

به گزارش ایلنا، " حسن سرخوش "، با اشاره به بارش برف در روزهای اخیر و لغو برخی پروازهای زائران ایرانی به عربستان از روز شنبه، گفت: زائرانی که از عمره مفرده جا مانده‌اند در مرحله دوم و با جایگزین شدن پروازهای لغو شده، پس از فروردین‌ماه ۹۳ اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه از فرودگاه‌های رشت و گرگان هر کدام دو پرواز و فرودگاه مشهد نیز دو پرواز تاکنون باطل شده است، افزود: پروازهای نامبرده در صورتی لغو شدند که بیش از ۴۸ ساعت فرودگاه‌های رشت، ساری، گرگان و مشهد بسته بودند و امکان برقراری پرواز وجود نداشت.

مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با اشاره به باز شدن فرودگاه مشهد، مشکل نبود هواپیما را عامل لغو پرواز مشهد به مدینه عنوان کرد.

وی درباره پرواز هواپیمای سعودی از جده به مشهد که به دلیل نامساعد بودن هوا نتوانسته بود در فرودگاه مشهد به زمین بنشیند، نیز گفت: برخی پرواز‌ها که از فرودگاه مدینه و جده عازم مشهد، ساری، رشت و گرگان بودند به سبب بسته شدن این فرودگاه‌ها به فرودگاه مهرآباد منتقل شدند.

وی همچنین با بیان اینکه فرودگاه‌های اصفهان برای ۲۴ ساعت نخست و فرودگاه‌های گلستان، ساری، گرگان و مشهد طی سه روز گذشته به سبب بارش برف بسته بوده است، علت تأخیر در پروازهای فرودگاه اصفهان را بارندگی و مه گرفتگی عنوان کرد.

سرخوش خاطرنشان کرد: پروازهای اصفهان که قرار بود با هواپیماهای سعودی انجام شود به سبب تأخیر به صورت فوق‌العاده از سوی هواپیمایی ماهان انجام شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فرودگاه‌های رشت و ساری بسته است، گفت: پرواز فردای رشت از فرودگاه مهرآباد تهران انجام می‌شود و فرودگاه ساری نیز این وضعیت را دارد و اگر بخواهد امروز پروازی انجام شود، از فرودگاه مهرآباد یا بین‌المللی امام خمینی(ره) خواهد بود.

مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با تأکید بر اینکه از روز جمعه تاکنون ۴ پرواز باطل شده است، متذکر شد: زائران این دو پرواز پس از فروردین‌ماه ۹۳ اعزام می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به مسافرانی که با تأخیر ۲۴ ساعته عازم سرزمین وحی می‌شوند، اظهار کرد: متأسفانه مدت اقامت زائرانی که با تأخیر ۲۴ ساعت اعزام شده‌اند، کاهش می‌یابد که اگر مشکل از طرف شرکت هواپیمایی باشد نه بدی آب و هوا، به زائران خسارت پرداخت می‌شود.

سرخوش در پاسخ به این سؤال که اگر پرواز زائران با تأخیر ۲۴ ساعته روبه‌رو شود و علت آن هم نامساعد بودن آب و هوا باشد، آیا خسارتی بابت کاهش مدت زمان اقامت زائران در مکه و مدینه پرداخت خواهد شد، گفت: مطمئنا سازمان حج و زیارت باید در این زمینه تصمیم بگیرد.

وی در بخش دیگری از توضیحات خود گفت: هر تأخیری در پرواز‌ها به صورت لحظه‌ای از سوی دفا‌تر حج و زیارت استان‌ها به مدیران کاروان‌ها و زائران اطلاع‌رسانی می‌شود، تا حتی‌الامکان زائران را به فرودگاه منتقل نکنند و یا برای اعزام از طریق استان‌های مجاور اقدام شود.

مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت تصریح کرد: اگر قرار بر انجام پروازی باشد و تأخیر پرواز به مدیر کاروان‌ها یا زائران اطلاع‌رسانی نشده باشد، زائران پس از ۶ ساعت تأخیر به یک محل اقامتی یا هتل منتنقل می‌شوند.

آب و هوا اصفهان امام خمینی بارش برف زمین عربستان فرودگاه مشهد هواپیما ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر