کد خبر: 148237 A

رییس سازمان میراثو گردشگری:

فارغ از سمت‌های دولتی باید بگویم که همه ما در یک کشتی قرار داریم اگر این کشتی با موفقیت به ساحل برسد نجات یافته‌ایم.

ایلنا: هفتمین همایش راهنمایان گردشگری ۲ اسفند به میزبانی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان و با حضور رییس سازمان میراثفرهنگی کشور، مقامات ارشد استان کرمان، رییس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری و ۷۰۰ راهنمای گردشگری برگزار شد.

به گزارش ایلنا در این مراسم معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراثو گردشگری با تبریک روز جهانی راهنمایان گردشگری گفت: استاندار کرمان به من اعلام کرد که برنامه ریزی‌های لازم برای برگزاری بزرگداشت باستانی پاریزی را انجام شده است و هیچ مشکلی وجود ندارد. در آینده نزدیک مراسم بزرگداشت باستانی پاریزی درشان او برگزار خواهد شد.

مسعود سلطانی فر بزرگ‌ترین دلیل حضور خود در کرمان را دیدار با راهنمایان گردشگری و حضور در این گردهمایی عنوان کرد وگفت: نمی‌خواهم از آمار و ارقام سخن بگویم و اینکه کشورهای مختلف در سالهای گذشته چه دستاوردهایی داشتند اما باید بگویم که جایگاه ایران در حوزه گردشگری بین المللی برازنده ایران نیست.

سلطانی فر تاکید کرد: فارغ از سمت‌های دولتی باید بگویم که همه ما در یک کشتی قرار داریم اگر این کشتی با موفقیت به ساحل برسد نجات یافته‌ایم و هنگام صحبت با رییس جمهور، بر لزوم توجه به گردشگری و توسعه آن همواره تاکید شده است.

در ادامه مراسم دبیر هفتمین گردهمایی راهنمایان گردشگری با اشاره به ۱۹ انجمن صنفی راهنمایان گردشگری که در کشور فعال هستند گفت: برگزاری این گردهمایی در کرمان از ۳ ماه پیش تاکنون تمام مسئولان استانی و دست اندرکاران گردشگری را درگیر کرده است. در این میان با توجه به اتحاد و همبستگی بین راهنمایان، مشارکت اجتماعی آن‌ها در امور گردشگری نمودار است.

علی زندی با اشاره به اینکه برگزاری جشن هفتم راهنمایان گردشگری در ۶ کمیته در استان کرمان طراحی شد اظهار امیدواری کرد که برآورد این گردهمایی به نفع گردشگری کرمان و ایران باشد.

وی افزود: شهر کرمان دوباره به همگان معرفی و از تندیس جشن رونمایی شد. هدیه راهنمایان گردشگری به مردم بم نیز تشکیل حلقه انسانی «بم زنده است» بود.

در ادامه گردهمایی استاندار کرمان با حضور در پشت تریبون خطاب به رئیس سازمان میراثو گردشگری گفت: این میراثداری کاری دشوار است اما با توجه به قابلیت‌های شما محقق خواهد شد.

رزم حسینی افزود: حال که فضای کشور برای حضور گردشگران مساعد شده است امیدواریم گردشگری رونق یابد.

وی با بیان اینکه سهم ایران از این صنعت بسیار پایین است، ابراز داشت: یکی از آفت‌های بزرگ حوزه میراثفرهنگی، دولتی بودن آن است و امیدواریم فعالیت بخش خصوصی در این صنعت افزایش یابد.

رزم‌حسینی عنوان کرد: با توسعه صنعت گردشگری، توسعه اشتغال نیز صورت می‌گیرد، لذا باید تقاضا‌ها را بررسی کرده تا حضور فعال گردشگران در کشور افزایش یابد. اکنون که فضای کشور مناسب و دولت تدبیر و امید آماده است تا فصل جدیدی را در فضای بین‌المللی ایجاد کند، مسئولیت سازمان میراثفرهنگی سنگین‌تر است.

استاندار کرمان، صبوری، مطلع، آگاه و خوش برخورد بودن را از ویژگی‌های راهنمایان گردشگری دانست و ابراز داشت: راهنمایان گردشگری نیز در توسعه این صنعت نقش به‌سزایی دارند.

رزم‌حسینی با اشاره به رتبه پایین ایران در زمینه گردشگری اظهار داشت: در استان کرمان‌ مدیری لایق و باتجربه برای میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی کردیم و برای شکوفایی این بخش از اقتصاد حمایت می‌کنیم.

آمار و ارقام اشتغال اقتصاد باستانی رییس جمهور صنایع دستی و گردشگری صنعت کشتی گردشگری گردشگری استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر