کد خبر: 156513 A

به مسافران و هموطنان عزیز توصیه اکید می شود پیش بینی های سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوا را جدی گرفته و قبل از رفتن به محیط های طبیعی با ۱۳۴ برای اطلاع از شرایط آب و هوا تماس بگیرید و از اقامت در حریم رودخانه ها پرهیز نمایند.

ایلنا: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با توجه به فرا رسیدن روز طبیعت، به منظور آگاهی هموطنان از حقوق خود در تورهای طبیعت گردی و ضرورت صیانت از محیط زیست اطلاعیه ای صادر کرد و از مردم خواست از محیط زیست کشور صیانت کنند.

به گزارش ایلنا، در این اطلاعیه آمده است:
- در برگزاری تورهای طبیعت گردی، دفاتر خدمات مسافرتی به عنوان کارگزار ملزم به رعایت حقوق مسافرین هستند. این حقوق شامل اطلاع رسانی مناسب، شفاف و همچنین تبیین کامل شرایط سفر و ارائه خدمات و تسهیلات مورد توافق با گردشگران می باشد.
- کارگزار موظف است در تورهای طبیعت گردی همانند سایر تورهای گردشگری، بیمه مسئولیت مدنی سفر را در مورد مسافر اعمال کرده و در صورت بروز هر گونه حادثه در محدوده مکانی و زمانی سفر، بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش اقدام نموده و تجهیزات لازم را به منظور انجام کمک های اولیه و امداد و نجات به همراه داشته باشد.
- استفاده از راهنمای طبیعت گردی یا راهنمای کوهستان که دارای مجوز فعالیت از سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشند، الزامی و از حقوق قابل پیگیری مسافران به شمار می‌آید.
- توصیه می شود در روز دیدار با طبیعت از روشن کردن آتش بویژه در مسیر باد خودداری کرده و قبل از ترک محل از خاموش بودن کامل آن اطمینان حاصل نمائید.
- با عنایت به اهمیت حفظ محیط زیست توصیه اکید می شود زباله های خود را رها نکرده و در پاکیزه نگه داتشن محیط زندگی بکوشیم و ضمن استقرار در اماکن تعریف شده، در صیانت از طبیعت همت بگماریم.
- به مسافران و هموطنان عزیز توصیه اکید می شود پیش بینی های سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوا را جدی گرفته و قبل از رفتن به محیط های طبیعی با ۱۳۴ برای اطلاع از شرایط آب و هوا تماس بگیرید و از اقامت در حریم رودخانه ها پرهیز نمایند.

آب و هوا پوشش حقوق زباله سازمان هواشناسی صنایع دستی و گردشگری طبیعت کوهستان محیط زیست مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر