کد خبر: 167492 A

تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری در راستای سیاست‌های محوری دولت تدبیر و امید برای تسهیل و توسعه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری به امضاء رسید.

تفاهم‌نامه همکاری و اعطای تسهیلات بانکی بین سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری با حضور مسعود سلطانی‌فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به امضاء رسید.

به گزارش ایلنا، تفاهم نامه همکاری و اعطای تسهیلات بانکی بین سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری به امضای سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری این سازمان و علی اصغر سفری مدیر عامل و عضو هیات مدیره بانک گردشگری رسید.

رئیس سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم با اشاره به هدفگذاری سازمان میراثفرهنگی برای ساخت هتل‌های ۴ و ۵ ستاره در کشور، افزود: با توجه به رویکرد مثبت دولت تدبیر و امید در تعامل با دنیا و و رکود گردشگری تاریخی و فرهنگی در برخی کشورهای منطقه، فرصت طلایی برای رونق گردشگری ایران به وجود آمده است.

سلطانی‌فر روند روبه رشد گردشگری در کشور را امیدوارکننده و مثبت ارزیابی کرد و گفت: براساس نیازسنجی‌های صورت گرفته ما دربخش گردشگری برای رسیدن به یک تعادل منطقی نیازمند احداثو تکمیل پروژه‌های هتل‌سازی در کشور هستیم.

معاون رئیس‌جمهور از ارائه تخفیف و امکانات ویژه برای ترغیب قشر دانشجو و بازنشسته کشور به سفر در ماههایی غیر از ایام پیک سفر خبر داد و تصریح کرد: اقدامات اولیه برای سفر دانشجویان و بازنشستگان در ایام کم‌مسافر صورت گرفته و با بسیاری از دستگاههای مرتبط با امور گردشگری در این زمینه توافق‌ شده است.

رئیس سازمان میراثفرهنگی در ادامه رویکرد دولت در بحثتوسعه گردشگری را جدی دانست.

گفتنی است، تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری در راستای سیاست‌های محوری دولت تدبیر و امید برای تسهیل و توسعه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری به امضاء رسید.

یادآور می‌شود، بانک گردشگری در این تفاهم‌نامه متعهد شده است با توجه به بررسی و تایید توجیه فنی، اقتصادی و مالی طرح‌ها و اهلیت متقاضیان توسط سازمان میراثفرهنگی پس از دریافت معرفی نامه، حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ معرفی، نسبت به بررسی طرح اقدام کند و مراتب را برای طرح های مصوب، برای انعقاد قرارداد به متقاضی و سازمان اعلام کند.

تامین و پرداخت یارانه سود از محل اعتبارات کمک‌های فنی و اعتباری یا سایر منابع متناسب با بودجه در اختیار سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و براساس قوانین و مقررات مربوط بابت تسهیلات پرداختی بانک از منابع داخلی خود، از مهمترین تعهدات این سازمان در این تفاهم نامه است.

گفتنی است اعتبار زمانی تفاهم نامه بین سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری سه سال از تاریخ انعقاد تعیین شده است و با توافق طرفین برای سال های بعد قابل تمدید خواهد بود.

بودجه تسهیلات بانکی دولت رشد سرمایه گذاری صنایع دستی و گردشگری قوانین و مقررات کشورهای منطقه گردشگری سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر