کد خبر: 181582 A

یشترین کاهش بارش ها در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته با ۴۱ درصد به استان سمنان و کمترین کاهش بارش ها با یک درصد به استان لرستان اختصاص داشته است.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از کاهش بارش ها در ۱۹ استان کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، محمد حاج رسولیها، افزود: از ابتدای سال آبی جاری(مهر ماه ۹۲) تا پایان هفته گذشته، حجم بارش های استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان و یزد در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در این مدت بیشترین کاهش بارش ها در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته با ۴۱ درصد به استان سمنان و کمترین کاهش بارش ها با یک درصد به استان لرستان اختصاص داشته است.

به گفته وی، از ابتدای سال آبی جاری تا پایان هفته گذشته حجم بارش های استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، تهران، چهارمحال و بختیاری و خراسان جنوبی به ترتیب ۲۴۲،۲۸۲، ۲۴۷،۱۵۶، ۲۳۳،۵۷۸ و ۹۷ میلیمتر ثبت شده که در مقایسه با حجم بارش ها در مدت مشابه سال آبی گذشته به ترتیب ۱۷،۲۸، هشت، شش، ۱۳،۹ و ۱۴ درصد کاهش یافته است.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران تصریح کرد: همچنین از ابتدای سال آبی جاری تاکنون حجم بارش های استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، سمنان، فارس و قزوین به ترتیب ۱۴۳،۲۰۲، ۳۲۰،۶۴، ۲۴۴ و ۲۷۸ میلیمتر ثبت شده که در مقایسه با حجم بارش ها در مدت مشابه سال آبی گذشته به ترتیب ۲۱،۱۵، ۲۰،۴۱، ۱۲ و دو درصد کاهش یافته است.

حاج رسولیها ادامه داد: از ابتدای سال آبی جاری تا پایان هفته گذشته حجم بارش های استان های قم، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان و یزد به ترتیب ۱۳۴،۳۸۱، ۵۶۷،۳۸۶، ۴۹۷ و ۸۲ میلیمتر ثبت شده که در مقایسه با حجم بارش ها در مدت مشابه سال آبی گذشته به ترتیب ۹، هفت، ۱۲،۳۱، یک و ۳۹ درصد کاهش یافته است.

آذربایجان شرقی آذربایجان غربی استان سمنان استان کشور اصفهان چهارمحال و بختیاری خراسان جنوبی قم کهگیلویه و بویراحمد سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر