کد خبر: 213530 A

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران خبر داد:

به علت شلوغی و ازدحام جمعیت، شناسایی عامل فروش سنجاب‌ها بی‌نتیجه ماند و ماموران این حیوانات را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل کردند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از کشف و ضبط ۹ عدد سنجاب در طی گشت و پایش ماموران اجرایی از بازار خرید و فروش پرندگان خلیج خبر داد.

به گزارش ایلنا، اسماعیل میرانزاده با اعلام این خبر گفت: صبح امروز ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان تهران جهت گشت و پایش بازار خرید و فروش پرندگان خلیج و شناسایی غرفه‌هایی که اقدام به خرید و فروش غیر مجاز جانوران وحشی می‌کنند به این محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه ماموران پس از بررسی درمحل یک غرفه ۹ سر سنجاب وحشی را مشاهده و ضبط کردند، افزود: متاسفانه درحین توقیف و ضبط سنجاب‌ها به علت شلوغی و ازدحام جمعیت، شناسایی عامل فروش سنجاب‌ها بی‌نتیجه ماند و ماموران این حیوانات را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل کردند.

میرانزاده تصریح کرد: پس از اطمینان از وضعیت سلامت سنجاب‌ها و بر طبق نظر کار‌شناسان اداره محیط زیست طبیعی، این حیوانات در زیستگاه طبیعی خود‌‌ رها سازی شدند.

وی با اشاره به اینکه اقدام عامل فروش این سنجاب‌ها به استناد قوانین و مقررات و آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی، بر خلاف قوانین و مقررات می‌باشد تصریح کرد: پرونده تخلف متهم تشکیل و در مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده‌ چنین مواردی، محیط زیست استان تهران را با شماره تلفن‌های ۷۷۳۵۹۵۶۴ و ۷۷۳۵۵۷۸۱ الی ۴ در جریان بگذارند.

آیین نامه استان تهران بازار خرید و فروش پرندگان جانوران حفاظت محیط زیست شماره تلفن قوانین و مقررات کشف و ضبط محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر