کد خبر: 217482 A

در طرح ساماندهی مقبره کوروش، مسیر بازدید برای بازدید کنندگان تعریف خواهد شد و همچنین با ایجاد رمپ مخصوص برای معلولین، امکان بازید آنها از مقبره نیز فراهم می شود.

مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از آغاز عملیات بهسازی آرامگاه کوروش خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ مصیب امیری گفت: این پروژه به منظور بهسازی امور تاسیساتی، نورپردازی آرامگاه و ایجاد کانال انتقال تاسیسات، کف سازی صفه آرمگاه و ایجاد مسیر بازدید، ایجاد زیرساخت های تاسیساتی و دوربین های مدار بسته و همچنین روشنایی آرامگاه اجرا می‌شود.

امیری با اشاره به اینکه عملیات مورد نظر در پیرامون آرامگاه کوروش اجرا می شود، گفت: گردشگرانی که وارد مجموعه جهانی پاسارگاد می شوند، می‌توانند از سایر قسمت‌ها شامل کاخ انسان بالدار، کاخ اختصاصی، کاخ پذیرایی، ایوان تخت یا تخت سلیمان و… بازدید کنند اما تا مدت زمان اجرای این پروژه بازدید مقبره از نزدیک میسر نخواهد بود.

وی گفت: در طرح ساماندهی مقبره کوروش، مسیر بازدید برای بازدید کنندگان تعریف خواهد شد و همچنین با ایجاد رمپ مخصوص برای معلولین، امکان بازید آنها از مقبره نیز فراهم می شود.

امیری با شاره به اینکه پاسارگاد به عنوان یکی از جاذبه های شاخص تاریخی استان مورد بازدید تعداد بیشمار گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد، گفت: در طول ۶ ماهه نخست امسال۲۶۷ هزار نفر گردشگر از این مجموعه جهانی بازدید داشته اند.

وی در ادامه افزود: همچنین این مجموعه جهانی مورد بازدید ۲۴ هزار نفر گردشگر خارجی در این زمان قرار گرفته و همواره به عنوان یکی از ۶ جاذبه شاخص و پر بازدید استان وکشور مورد توجه قراردارد.

دوربین روابط عمومی سازمان روشنایی شاخص صنایع دستی و گردشگری گردشگران داخلی و خارجی بازدید کوروش مقبره آرامگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر