کد خبر: 226389 A

رئیس جامعه هتلداران استان خراسان رضوی:

با این ظرفیت مشهد دیگر نیازی به هتل ندارد، اما شاهد هستیم که اکنون ۲۱۰ هتل در این شهر در حال ساخت است و همچنان هم اگر شخصی برای اخذ مجوز اقدام کند، به او مجوز ساخت هتل می‌دهند.

رئیس جامعه هتلداران استان خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ظرفیت‌های ایجاد شده در زمینه اقامتگاه‌ها و هتل‌ها در شهر مشهد بیش از نیاز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد قانعی در نشست هماهنگی دست‌اندرکاران صنعت هتلداری کشور با بیان اینکه استان خراسان رضوی اولین استان آغاز کننده استانداردسازی هتل‌ها در کشور است، گفت: در استان خراسان رضوی ظرفیتی برابر با ۷۰ هزار تخت در هتل‌ها، ۳۰ هزار تخت در هتل آپارتمان‌ها، ۳۰ هزار تخت در مسافرپذیرها و ۱۵ هزار تخت در زائرسراهای دولتی وجود دارد و علاوه بر این ظرفیت ۶ هزار و ۲۰۰ خانه شخصی نیز به صورت غیرمجاز به اقامت زائران می‌پردازند.

وی ادامه داد: با این ظرفیت مشهد دیگر نیازی به هتل ندارد، اما شاهد هستیم که اکنون ۲۱۰ هتل در این شهر در حال ساخت است و همچنان هم اگر شخصی برای اخذ مجوز اقدام کند، به او مجوز ساخت هتل می‌دهند.

وی ادامه داد: اگر جلو فعالیت خانه‌های شخصی گرفته شود، ممکن است که مشکلی در زمینه این ظرفیت‌ها وجود نداشته باشد اما در غیر این صورت سرمایه‌های ملی در این زمینه به هدر خواهد رفت.

استان خراسان رضوی جامعه سرمایه صنعت مشهد مجوز ظرفیت شخصی نیازی هتل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر