کد خبر: 122126 A

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی:

با توجه به شرایط خاص نیروگاه که بین دو کانون جمعیتی اراک و شازند واقع شده استمرار سوخت گاز در نیروگاه را همچنان پیگیر هستیم.

اراک - ایلنا: با توجه به شرایط خاص نیروگاه که بین دو کانون جمعیتی اراک و شازند واقع شده استمرار سوخت گاز در نیروگاه را همچنان پیگیر هستیم.
به گزارش خبرنگار ایلنا مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اعلام این خبر گفت: در آخرین بازدید از نیروگاه صبح روز ۲۵ آبان ماه، همچنان سوخت گاز تنها سوخت مصرفی نیروگاه بود که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.
امیر انصاری، تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص نیروگاه نسبت به سایر نیروگاه‌ها قول استمرار سوخت گاز داده شده و برای حفظ سوخت گاز علاوه بر درخواست کتبی به نمایندگان اراک در مجلس تقاضای پیگیری موضوع را از استاندار مرکزی نیز نموده‌ایم.
وی آنچه را در هنگام صبح در شهر اراک شاهد هستیم ناشی از مه صبحگاهی عنوان کرد و افزود: در شرایط سکون هوا پس از مه انتظار آلودگی می‌رود.
انصاری، ذرات معلق، CO و ناکس را از جمله آلاینده‌های شهر اراک برشمرد و گفت: با تغییر سوخت نیروگاه از میزان SO کاسته شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: چنانچه میزان آلاینده‌ها در هوا افزایش و از حد مجاز بالا‌تر رود با هماهنگی با استانداری کمیته اضطرار تشکیل و تصمیم گیری‌های لازم به عمل خواهد آمد.
وی از تشکیل ۵ کارگروه کاهش آلودگی هوا از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: آخرین جلسه در روز ۲۲ مهر ماه تشکیل شد که به منظور بررسی اقدامات انجام شده در دستگاه‌های عضو کارگروه اوایل آذر ماه نیز جلسه دیگری تشکیل خواهد شد.

آلودگی هوا استان مرکزی تصمیم گیری های حفاظت محیط زیست گاز سوخت اراک نیروگاه پیگیر استمرار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر