کد خبر: 139986 A

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس در هفتمین جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان مرکزی که در استانداری مرکزی تشکیل شد از نیاز ۲۶ هزار پروژه نیمه کاره کشور به ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل خبر داد.

اراک - ایلنا: نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس در هفتمین جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان مرکزی که در استانداری مرکزی تشکیل شد از نیاز ۲۶ هزار پروژه نیمه کاره کشور به ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل خبر داد.
به گزارش ایلنا حسن آصفری با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل ۲۶ هزار پروژه نیمه کاره در کشور نیاز داریم افزود: الان در بحثدرآمد‌ها ما تک منظوره هستیم و اتکای ما به محل درآمد فروش نفت شده اگر نفت به فروش برسد و اعتباری برسد پروژه‌ها را ادامه می‌دهیم. اما نمی‌توانیم منتظر باشیم نفت به فروش برسد تا پروژه عمرانی تکمیل شود باید بتوانیم راهی برای جذب اعتبار از ظرفیت‌های قانونی قابل پیگیری پیدا کنیم.
آصفری، با اشاره به تصویب قانون کاربری تها‌تر برای استفاده در پروژه‌های عمرانی نیمه کاره در دستگاه‌های دولتی گفت: با تصویب این قانون در مجلس دستگاه‌های دولتی می‌توانند برای تکمیل پروژه‌های نیمه کاره با فروش یا واگذاری املاک مازاد هزینه‌های موردنیاز برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام را فراهم کنند.
به گفته این نماینده مجلس به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده در اجرای این قانون دستگاه‌های دولتی ملزم به شناسایی و معرفی املاک مازاد و واگذاری آن طی تشریفات قانونی با برگزاری مناقصه شده‌اند تا با واگذاری این املاک به پیمانکار پروژه یا فروش املاک مازاد با تامین اعتبار پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل کنند.
وی با بیان اینکه برای اجرای این قانون به مدیران دستگاه‌ها تا پایان اسفند ماه فرصت داده شده تصریح کرد: استانداران می‌توانند با زمان بندی هر چه سریع‌تر برای تسریع دادن اجرای این قانون یکی از معاونت‌ها را مسوول رسیدگی به این موضوع نموده و مدیران را ملزم به مشخص نمودن اراضی و املاک مازاد در یک سقف زمانی کوتاه مدت نموده و هر چه زود‌تر قبل از به پایان رسیدن زمان بندی تعیین شده، پایان اسفند ماه، نسبت به واگذاری یا فروش این املاک با جذب منابع مالی موجود نسبت به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اقدام نمایند.
آصفری پیشنهاد کرد: در بحثجشنواره شهید رجایی می‌توان یکی از آیتم‌ها برای معرفی مدیران نمونه را میزان توانایی مدیران در اجرایی کردن بودجه‌های جاری و جذب اعتبار از منابعی که قانون اختیار جذب آن را به مدیران دستگاه‌ها داده قرار دهند.

استان مرکزی بودجه درآمد دستگاه های دولتی قانون منابع مالی مناقصه نفت نماینده مردم رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر