کد خبر: 212253 A

جلسه کارگروه پیشگیری ازساخت وسازهای غیرمجاز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و شهرداران اراک و ساوه درحوزه معاونت عمرانی استانداری مرکزی برگزار شد.

جلسه کارگروه پیشگیری ازساخت وسازهای غیرمجاز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و شهرداران اراک و ساوه درحوزه معاونت عمرانی استانداری مرکزی برگزار شد.

به گزارش ایلنا از اراک مهدی زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این جلسه اظهار داشت: با فعالیتهای مجدانه شهرداری اراک و انجام اقدامات پیشگیرانه مانند اجرای پروژه های مسکونی در مناطق مسئله دار شهری، ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر اراک تقریبا به صفر رسیده و بایستی با جدیت تمام از تصرفات اراضی دولتی و همچنین ساخت و سازهای بدون مجوز در اراضی غیر دولتی جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: سکونتگاههای غیر رسمی تنها در دو شهر اراک و ساوه وجود دارد که مشکلات عدیده ای را دامن گیر مردم و مسئولین نموده لیکن در اراک با اقدامات انتظامی شهرداری رشد ساخت و سازهای غیر مجاز متوقف شده اما شهر ساوه هنوز با این معضل مواجه است که وجود اراضی دولتی در حاشیه شهر و اشتیاق مالکین به تغییر کاربری باغات و تبدیل این اراضی به مسکن و غیره موجب تداوم ساخت و سازهای غیر مجاز در این شهر شده است.

معاون استاندار مرکزی تاکید کرد: رشد ساخت و سازهای غیر رسمی در شهر ساوه باید به صفر برسد و شهرداری برای این امر ساز و کار قانونی لازم را در اختیار دارد.

وی اضافه کرد: در این مبحثیک مقدار هوشیاری لازم است و بدیهی است که جلوگیری از ساخت و سازهای بدون مجوز خیلی راحت تر از برخوردهای قضایی و قلع و قمع کردن مستحدثات است.

زندیه وکیلی از رشد بی رویه روستاهای نزدیک شهرها انتقاد کرد و گفت: رشد و توسعه روستاها و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی در دستور کار مدیریت ارشد استان مرکزی قرار دارد ولی ساخت و سازهای بی رویه در روستاهای نزدیک به شهرها موجب بروز پدیده ی حاشیه نشینی در شهرها، عدم کفایت خدمات مورد نیاز مانند آب شربو بروز مشکلات بزرگ دیگر می‌شود.

معاون استاندار مرکزی تاکید کرد: شهرداریها با برقراری گشتهای حفاظتی و اقدامات بازدارنده از هرگونه حصار کشی بدون مجوز در اراضی با مالکیت حقیقی جلوگیری و گزارش ساخت و سازهای غیر مجاز که در سنوات قبل صورت گرفته را به ستاد ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی که به ریاست استاندار محترم تشکیل می گردد ارائه کنند.

استان مرکزی ایجاد اشتغال تغییر کاربری حاشیه نشینی رشد رشد و توسعه شهرداری مسکن مشکلات معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر