کد خبر: 214416 A

با اتفاق آرا اهالی مطبوعات استان مرکزی اساسنامه خانه مطبوعات استان مرکزی در اولین مجمع رسمی عصر روز پنج شنبه به تصویب رسید.

با اتفاق آرا اهالی مطبوعات استان مرکزی اساسنامه خانه مطبوعات استان مرکزی در اولین مجمع رسمی عصر روز پنج شنبه به تصویب رسید.

به گزارش ایلنا، اساسنامه خانه مطبوعات استان مرکزی که با همفکری و بررسی هیات موسس هفت نفره خانه مطبوعات در نشست‌های متعدد بندهای آن مورد بررسی قرار گرفته بود با اصلاح یک بند با اجماع رای حاضران، نصف به علاوه یک، به تصویب رسید.

با تصویب این اساسنامه و ثبت رسمی آن خانه مطبوعات، تشکل صنفی روزنامه نگاران و اهالی مطبوعات، استان مرکزی پس از سالها هویت واقعی و قانونی پیدا کرد.

پس از تصویب اساسنامه بر اساس زمانبندی انجام شده انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات در ۱۵ آبان ماه انجام می‌شود و نامزدها باید در موعد مقرر آمادگی خود را اعلام کنند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که در این جمع حضور داشت طی سخنانی گفت: شکل گیری خانه مطبوعات بزرگترین مطالبه خبرنگاران و اصحاب قلم استان بوده و انتظار این است که در سایه اتحاد و اراده از ظرفیت ایجاد شده بهترین استفاده برده شود.

رحمت الله کرمی تصریح کرد: انفعال و بی تفاوتی نمی‌تواند مطالبات صنفی اهالی رسانه را پاسخگویی کند و نیاز است این خواسته‌های صنفی از مجاری قانونی و با حمایت و پشتیبانی مسوولان در بخش‌های مختلف تسریع و راهبری شود.

وی خاطر نشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با تشکیل خانه مطبوعات نگاه حمایتی و نظارتی خود را به عنوان پشتیبان اهالی مطبوعات در کنار هیات مدیره خواهد داشت.

شایان ذکر است با تشکیل اولین مجمع عمومی، خانه مطبوعات استان به طور رسمی آغاز به کار کرد و در این مجمع اساسنامه خانه با مخالفت اکثریت اعضا با بندی که بر اساس آن تایید صلاحیت کاندیداهای هیات مدیره را با نظر اداره کل ارشاد منوط می‌ساخت این بند با اضافه شدن یک تبصره، نظارت بر اساس بندهای اساسنامه، تغییر و اصلاح شد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی انتخابات رسانه مطبوعات معاون رسمی تصویب اساسنامه اهالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر