کد خبر: 214466 A

اولین جشنواره انگور خنداب روزهای پنج شنبه و جمعه در شهر جاورسیان خنداب برگزار شد.

اولین جشنواره انگور خنداب روزهای پنج شنبه و جمعه در شهر جاورسیان خنداب برگزار شد.

به گزارش ایلنا در این مراسم که با حضور معاون عمرانی استانداری مرکزی و نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس و جمعی از مسئولان استان برگزار شد

زندیه وکیلی بمعاون امور عمرانی استانداری مرکزی بر توجه ویژه به افزایش کیفیت و توسعه صنایع تبدیلی مرتبط و همچنین افزایش فضای سردخانه‌ای به منظور جلوگیری از هدر رفتن انگور تولیدی شهرستان و معرفی انگور و کشمش بانام خنداب به داخل و خارج تاکید کرد.

آصفری نماینده اراک و خنداب و کمیجان در مجلس نیز در سخنانی بر توسعه صنایع تبدیلی و لزوم حمایت از باغداران تاکید کرد.

همچنین عباس نظری نماینده باغداران انگور منطقه نیز در سخنانی با اشاره به مشکلات فراروی کشاورزان به ویژه در زمینه آفات و خطرات افت تولید ناشی از آب و هوا از مسئولین خواست تا در تصمیم گیری‌ها نگاه حمایتی را نسبت به کشاورزانی که تنها منبع درآمدشان باغداری است داشته باشند.

محسن میرزایی بخشدار قره چای نیز در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه این جشنواره با همت و تلاش جمعی همکاران و پشتیبانی فرماندار خنداب برگزار شده گفت: منطقه خنداب و به ویژه جاورسیان از پتانسیل بالایی در کشاورزی و محصول انگور برخوردار است که به دلیل نبود زمینه برای نگهداری سود این کار به جیب دلالان استان‌های دیگر سرازیر می‌شود.

گفتنی است در حاشیه این مراسم. کارگاه آموزشی در خصوص دفع آفات و بیماری ها در باغات انگور توسط دکتر وفایی شوشتری و همچنین جشنواره غذاهای محلی منطقه نیز توسط بانوان منطقه برگزار شد.

آب و هوا چای فرماندار کشاورزی مشکلات معاون نماینده مردم جشنواره انگور خنداب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر