کد خبر: 214797 A

شهردار اراک:

شناسایی نقاط ضعف و مشکلات جذب سرمایه گذار و بررسی راهکارهای تسریع درامور مشارکتی وسرمایه گذاری شهری ازمهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش یک روزه است.

شهردار اراک گفت: اولین همایش سرمایه‌گذاری و مشارکت با حضور مسئولان ارشد استان، سرمایه‌گذاران و دانشگاهیان سه شنبه ۲۹ مهرماه در فرهنگسرای شهرداری اراک برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، محمد ابراهیم عباسی، درنشست خبری افزود: شناسایی نقاط ضعف و مشکلات جذب سرمایه گذار و بررسی راهکارهای تسریع درامور مشارکتی وسرمایه گذاری شهری ازمهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش یک روزه است.

عباسی با اشاره به ایجاد و فعال کردن واحد ویژه سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه‌های مشارکتی در شهرداری اراک تصریح کرد: از زمان شروع به کار شورای دوره چهارم بحثضرورت مشارکت سرمایه‌گذاران در اجرای پروژه‌های عمرانی شهری مورد توجه و تاکید قرار گرفت و با توجه به نبود یک بخش و واحد خاص برای پیگیری مسائل مربوط به سرمایه‌گذاری و خلاء‌های موجود دراین خصوص، اقدام به ایجاد هیئت عالی سرمایه‌گذاری در شهرداری کلانشهر اراک کردیم.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات و موانع حضور و جذب سرمایه‌گذاران از مهم‌ترین اولویت‌های ما در یکسال گذشته بوده است بیان کرد: در این همایش خواسته‌ها و انتظارات سرمایه‌گذاران و مشکلات و موانع پیش روی آنها مورد بحثو بررسی قرار خواهد گرفت و سعی خواهیم کرد راهکارهای لازم برای حل این مشکلات را ارائه دهیم.

عباسی اظهار داشت: شهرداریهای کشور اتکای برنامه‌های اقتصادی خود را بر پایه عوارض و درآمدهای شهری بنا نکرده‌اند، بلکه با جلب مشارکتهای عمومی سرمایه گذاران داخلی و خارجی به دنبال توسعه متوازن شهری هستند.

وی ادامه داد: شهرهایی مثل تبریز، مشهد و اصفهان به لحاظ ساختار مدیریت شهری و تجارب سرمایه گذاری مشارکتی، الگوی مناسبی برای دیگر کلانشهر‌ها به ویژه اراک هستند، که در همایش بررسی راهکارهای سرمایه گذاری اراک سعی می‌شود تا از ظرفیتهای موفق این شهر‌ها بهره گرفته شود.

عباسی افزود: تعیین برنامه‌ها و سیاست‌های تشویقی در صورتی که در چارچوب ضوابط قانونی باشند می‌تواند در افزایش جذب سرمایه گذاران موثر باشد که در این همایش راهکارهای لازم دراین خصوص نیز مورد بحثقرار می‌گیرد.

درادامه دبیراجرایی این همایش نیز با اشاره به اعلان فراخوان برای ارسال مقالات به دبیرخانه همایش تا چهارم مهرماه افزود: از میان بیش از ۳۷ مقاله‌ای که به دبیرخانه ارسال شده است ۱۹ مقاله توسط هیئت داوری که متشکل از ۵ نفر از اساتید دانشگاه و متخصصین حوزه سرمایه‌گذاری بوده است، پذیرفته شده و پس از بررسی‌های صورت گرفته ۳ مقاله به عنوان بر‌تر معرفی خواهند شد.

غلامرضا نوری مقایسه بازده درسرمایه‌گذاری‌های مختلف شهری، سرمایه‌گذاری و توسعه شهری، ریسک وامنیت سرمایه‌گذاری شهری، مزیت‌های نسبی و رقابتی سرمایه‌گذاری شهری و کارآفرینی و بهره‌وری در انواع سرمایه‌گذاری شهری را ازمهم‌ترین محورهای تخصصی همایش سرمایه گذاری کلانشهر اراک عنوان کرد.

غلامرضا نوری بر لزوم ایجاد بستر مناسب برای ارتباط بیشتر سرمایه گذاران با شهرداری و مشارکت دراجرای پروژ‌ها تاکید کرد و گفت: همه تلاش ما رفع موانع و مشکلاتی است که سبب شده سرمایه‌گذاران، اعتماد و تعامل مناسبی با شهرداری نداشته باشند و مدیریت شهری نتواند تا کنون عملکرد چندان قابل قبولی درخصوص جذب سرمایه‌گذار داشته باشد.

وی از معرفی و ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری و مشخصات برخی پروژه‌های عمرانی مشارکتی شهرداری در این همایش خبر داد و اظهار داشت: این همایش برای اولین بار در شهر اراک برگزار خواهد شد اما قطعا درگام‌های بعدی به صورت دوره‌ای و حتی در سطح کشوری نیز اینگونه همایش‌ها را برگزار خواهیم کرد تا با رفع مشکلات حوزه سرمایه‌گذاری بتوانیم روند رشد و توسعه کلانشهر اراک را با سرعت بیشترو برنامه‌ریزی دقیق‌تر طی کنیم.

اصفهان بهره وری رشد و توسعه سرمایه سرمایه گذاران سرمایه گذاری شهرداری مشکلات مشهد اراک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر