کد خبر: 246461 A

مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی:

به رغم استفاده از نیروهای حق التدریس ۶۲ هزار ساعت در هفته در سطح استان با کمبود معلم به خصوص در مقطع ابتدایی مواجه هستیم و در حال حاضر ۲۵۰۰ معلم در سطح استان نیاز داریم.

آموزش و پرورش استان مرکزی با بیشترین نیاز در مقطع ایتدایی با کمبود ۲۵۰۰ معلم در سطح استان روبرو است.

به گزارش ایلنا از اراک مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: به رغم استفاده از نیروهای حق التدریس ۶۲ هزار ساعت در هفته در سطح استان با کمبود معلم به خصوص در مقطع ابتدایی مواجه هستیم و در حال حاضر ۲۵۰۰ معلم در سطح استان نیاز داریم.

شهریار فولادوند با بیان اینکه که اجرای طرح ۶-۳ - ۳ و اضافه شدن پایه ششم که برای آن پیش بینی معلم نشده بود مشکلاتی را در برخی از شهرستان ها از جمله شهر ساوه پدید آورد، افزود: در اجرای این طرح در خیلی از مراکز نیرویی برای پایه ششم نداشتیم که به مناطق اعزام کنیم به طوری که در شهرستان ساوه ۸۵ کلاس به رغم اقدامات انجام شده در شهریور معلم نداشت.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح بسته حمایتی در کشور خاطر نشان کرد: بخشی از کمبود نیرو در مقطع ابتدایی در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ از طریق نیروهایی که در اجرای این طرح گزینش شده اند تامین شده و در حال حاضر در ۱۰ آموزشگاه در شهر های اراک و ساوه کمبود نیرو با استفاده از این نیرو ها جبران شده است. مدیر کل آموزش پرورش استان مرکزی با بیان اینکه در سال آینده ۵۰۰ نفر به دلیل بازنشستگی از گردونه فعالیتی در استان خارج میشوند گفت: جایگزین این نیروها یا از طریق اولین سری دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان و یا نیروهایی که برای طی دوره های آموزشی به این دانشگاه معرفی میشوند تکمیل خواهد شد. فولادوند در ادامه از اجرایی شدن المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای از ابتدای سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: این اقدام با هدف توسعه فعالیت های ورزشی در مدارس آغاز شده و بهترین راهکار استفاده مفید از ظرفیت های مشارکتی دانش آموزان، اولیا و بخش خصوصی در زمینه فعالیت های ورزش در آموزشگاههاست که برای اولین باردر سطح ۲۴۶ مدرسه با پوشش دانش آموزی ۶۰هزار نفری در استان این طرح در مهر ماه بصورت المپیاد های ورزشی افتتاح و اختتامیه آن در اردیبهشت ماه برگزار میشود. فولادوند در رابطه با برگزاری آزمون استعدادهای درخشان که هرساله در اردیبهشت ماه برگزار می شود، سهمیه پذیرش را ۳۱۵ نفر در ۶ مرکز اراک و ساوه در سطح دانش آموزان کلاس ششم اعلام کرد. مدیر کل آموزش پرورش استان در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در دهه فجر در استان از اجرای سرود ۳۷ هزار نفری به عنوان یک کار گروهی در مدارس استان که در روز ۲۲ بهمن ماه در مصلی اراک برگزار می شود خبر داد.

۲۲ بهمن آموزش و پرورش استان استان مرکزی بازنشستگی بخش خصوصی برنامه های متنوع فرهنگی پوشش دانش آموزان دوره های آموزشی معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر